Poliitika

Valitsus arutab II samba reformimist: Keskerakond tahab selle liita erakorralise pensionitõusuga, aga Isamaa on vastu (93)

Eesti Päevaleht, 12. august 2019, 07:44
Foto: Martin Ahven
Valitsus hakkab sellel nädalal arutama II pensionisamba küsimust ja kui Keskerakonna hinnangul tuleb pensionisamba vabatahtlikuks tegemine siduda erakorralise pensionitõusuga, siis samba muudatuse välja pakkunud Isamaa sellest ideest vaimustuses pole.

Keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik rõhutas kõigepealt vajadust muutus ja selle asjaolud põhjalikult läbi kaaluda ning lisas, et samba reformimisel on tulevaste pensionäride heaolu tagamiseks vaja kindlasti tõsta esimese samba baasosa. Samas on pensionite erakorraline tõus väga kallis lubadus ja kui seda teha järgmise aasta aprillis tavalisel pensionitõusu kuupäeval, maksaks see 140 miljonit järgmise aasta eelarvest, 2021. aastal ja edaspidi aga juba üle 200 miljoni euro aastas.

Isamaa toob aga välja, et koalitsioonis pole olnud mingit kokkulepet samba reformimine ja pensionitõus omavahel siduda ning erakonna pressiesindaja Mart Luik märkis, et muudatusi peaks ajakava mõttes siiski eraldi käsitlema.

Kui teise samba reform hakkab sõltuma erakorralise pensionitõusu elluviimisest, siis muutub määravaks see, kas niigi pingelisest riigieelarvest õnnestub raha juurde leida ja kuna teisest sambast loobumine on vabatahtlik, siis ei või ette teada, kui palju riik samba reformimisega tegelikult säästaks. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

93 KOMMENTAARI

s
Seeder 28. august 2019, 12:03
Kui Isamaa pensionäride olukorda parandada ei soovi,siis tulevikus Valitsusse asja ei ole.
s
Siilionu 13. august 2019, 16:12
Isamaaliidule on oluline need teemad eraldi hoida,muidu kaob kõige olulisem valimislubadus. ja valijate püüdja teema keskerakonna pensionitõusu teema varju..Kolmas osapool Ekre arvab,et teemad on sarnased ja võiks koos käsitleda.Noh keda nüüd uskuda-pead või saba?
Loe kõiki (93)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee