Maailm

Putin kihutas Krimmis ringi koos kurikuulsa motojõuguga (19)

Tõnis Erilaid, 11. august 2019, 23:48
Foto: AFP/Scanpix
Samal ajal kui laupäeval Moskvas, Peterburis ja teisteski Venemaa linnades tuli tänavaile ausaid valimisi nõudes ja loosungeid „Putin on varas!“ kandes kümneid tuhandeid inimesi ning vahistati 352 meeleavaldajat, sõitis pealaest jalatallani nahka rõivastunud Vladimir Putin ringi Krimmis kõrvu kurikuulsa ööhuntide motojõugu ja selle ninamehe Aleksandr Zaldostanoviga (hüüdnimega Kirurg).

Vladimir Putin juhtis vanaaegset külgkorviga mootorratast Ural, mille tagaistmel istus Krimmi kuberneri kohusetäitja Mihhail Razvožajev ning külgkorvis Krimmi administratsiooni juht Sergei Aksjonov.

Vaatlejad juhtisid tähelepanu lipule, mis oli kinnitatud Zaldostanovi mootorrattale. Vene trikoloori keskele oli pandud väliselt endise NSV LIidu vappi meenutav kujund, kus endist sirbijavasarastud maakera asendas nüüdne Venemaa sümbol, kahepealine kotkas.

Motojõuk pidas oma iga-aastast patriootilist pidu Krimmis kümnendat korda. „Teil on suurepärane traditsioon toetada kõige paremaid tundeid, mis võivad olla iga Venemaa inimese, iga venelase südames, ja seotult meie suurepärase kangelasliku minevikuga,“ rõhutas Putin mootorratturitele peetud kõnes. Tema hinnangul on ööhuntide motojõugu liikmed eeskujuks Venemaa noortele, näidates, kuidas tuleb suhtuda oma riiki ja selle ajaloosse.

Foto: AFP/Scanpix

Zaldostanov omalt poolt kinnitas, et tema jõugu liikmed on Putini ustav väesalk.

President põgenes Moskvast meeleavalduste eest ka 27. juulil, eelistades laskuda Soome lahel Suursaare lähedal batüskaafil Teises maailmasõjas hukkunud allveelaeva Semga vraki juurde.  

Ukraina välisministeerium avaldas teravat protesti Putini Krimmi reisi vastu, juhtides tähelepanu sellele, et tegu on nende riigi territooriumiga, mille Venemaa on seadusevastaselt hõivanud. Nagu ka eelmistel kordadel ei kooskõlastatud president sõitu Ukraina territooriumile ukrainlastega. See on Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse jäme riive, rõhutas välisministeerium, nimetades Venemaa katseid selliseid visiite rutiinseteks pidada pateetiliseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee