Eesti uudised

Miks tahab Tallinna linn ohjeldada tõukerattaid, aga mootorrattad ja helikopterid müristavad edasi?

Tallinna abilinnapea: elektritõukerattad on karjuv probleem, seda anarhiat tuleb reguleerida (25)

Henry Linnard, 11. august 2019 23:41
LINDPRII: Praeguse seaduse järgi pole elektrilisel tõukerattal vuhiseja ei jalakäija ega sõidukijuht.Foto: Tiina Kõrtsini

Juuli lõpus tegi Tallinna abilinnapea Andrei Novikov justiitsministeeriumile ettepaneku reguleerida tõukerattaga sõitmine liiklusseaduses. Õhtuleht küsis abilinnapealt, miks teeb linnavalitsus vilkalt ettepanekuid elektritõukerataste, aga mitte mootorrataste või isegi helikopteritega sõitmise kohta.

„Sama hästi võib küsida, miks me tegeleme tõukeratastega, mitte hobuvankrite või traktoritega. Ma ei seostaks neid,“ vastab Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Tema sõnul on elektritõukerattad väga kiiresti kasvav valdkond, mille reguleerimatusele linnavalitsus tähelepanu pöörab. „Tänaval näeme, et sõidetakse kus iganes ja kuidas iganes. Tuleb luua mingisugunegi regulatsioon, mis eristaks selle sõiduki juhti jalakäijast,“ leiab Novikov. „Praegu on sisuliselt nii, et sa ei pea sellega sõites isegi kaine olema. Me saame ju kõik aru, et elektritõukerattaga sõitja ei ole jalakäija,“ ütleb abilinnapea.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.09.2019
MÄRJAD JA LEHERISUSED TEED: kui kaua saab veel elektritõuksi rentida?
12.08.2019
Elektritõuksidele hakatakse kehtestama reegleid
11.07.2019
Mees ronis elektritõuksiga maanteele, sai surma
08.07.2019
Seisukoht | Tõukerattaga ülbikud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee