Maailm

FOTOD | Hong Kongi meeleavaldustel süüdati politseinik põlema (2)

Toimetas Viljar Voog, 11. august 2019 20:35
Pühapäevaste rahutuste käigus vigastada saanud meeleavaldaja.Foto: ANTHONY WALLACE/AFP/SCANPIX
Hong Kongi meeleavaldused, millega protesteeritakse seadusemuudatuste vastu, mis annaksid Hiina võimudele õiguse nõuda Hong Kongi elanikke välja andmist, on jõudnud kümnendasse nädalasse. Politseinikud ründasid pisargaasiga metroojaama varjunud meeleavaldajaid, viimased loopisid võimuesindajaid Molotovi kokteilidega.

Bensiini ja põleva kaltsuga täidetud anumate loopimise tulemusel lahvatas Tsim Sha Tsui piirkonnas põlema üks politseinik. Kolleegid suutsid mehe kiirelt kustutada ja kuigi mees sai mitu põletushaava, ei olnud ükski neist eluohtlik. Lisaks visati politseinike telliskividega.

Samal teemal

Meeleavaldajad kasutavad linnas liikumiseks osavalt ära kohalikku metrood liikudes sellega mööda politseinike seatud teetõketest. Ühistranspordivõrgustiku kasutamine tähendab aga ka selle politsei kõrgendatud tähelepanu alla sattumist ja nõnda ründasid jõustruktuurid Kwai Fongi metroojaamas inimesi pisargaasiga.

Lisaks on Hong Kongist kuulda olnud, et politseinikud on hakanud end meeleavaldajateks maskeerima, et neile lähemale pääseda.

Pühapäevased rahutused said alguse Victoria pargis, täpsemalt siis, kui meeleavaldajad rikkusid kell viis pärastlõunal politsei keeldu pargist lahkuda ning suundusid lähedalasuvasse kaubanduspiirkonda. Samal ajal lahvatasid kokkupõrked võimude ja meeleavaldajate vahel Sham Shui Po piirkonnas. Kohalikud on blokeerinud ka Kowlooni poolsaarelt Hong Kongi saarele viiva tunneli.

Samal teemal

09.08.2019
Hongkongi lennujaamas toimuvad meeleavaldused seoses põgenike väljaandmisega
12.06.2019
PUHKES VÄGIVALD: politsei nimetab Hong Kongi meeleavaldust mässuks