Maailm

Brasiilia president teab, kuidas maailma päästa: kaka üle päeva! (9)

Ohtuleht.ee, 11. august 2019 18:32
Brasiilia president Jair Bolsonaro.Foto: ADRIANO MACHADO/REUTERS/SCANPIX
Brasiilias hävitatakse Amazonase vihmametsa hirmuäratava kiirusega, kuid riigi president Jair Bolsonaro arvab, et hoopis lihtsad inimesed saavad kliimamuutustega võitlemiseks rohkem ära teha. Tuleb lihtsalt vähem süüa ja vetsus käia.

Ajakirjanik küsis Bolsonaro käest hiljuti, kas on võimalik korraga arendada riigi majandust, toita näljaseid ja samal ajal ka loodust säästa. „Piisab, kui veidi vähem süüa. Räägite keskkonna saastamisest. Piisab, kui üle päeva kakada. See oleks terve maailma jaoks parem,“ sõnas Brasiilia president vastuseks, vahendab AFP.

Samal teemal

Amazonase vihmametsadest tuleb viiendik maailma hapnikust ja igal aastal seovad sealsed taimed kaks miljardit tonni süsihappegaasi. 60 protsenti vihmametsadest asub Brasiilia territooriumil ja neid raiutakse maha hirmuäratava kiirusega: tänavu juulis haihtus riikliku uuringuagentuuri andmetel 2250 ruutkilomeetrit metsa!

Bolsonaro vaidleb neile numbritele vastu: mees kahtlustab, et teadlased manipuleerivad andmetega, et jätta tema jaanuaris ametisse astunud valitsusest kehva muljet. President vallandas seetõttu augusti algul agentuuri senise juhi Ricardo Galvão.

„Mis toimub, on see, et see valitsus saadab välja selge sõnumi, et keskkonnakuritegude eest ei karistata enam nagu varem… See valitsus saadab väga selge sõnumi, et raiet ei kontrollita nagu varem… Ja kui metsamehed seda sõnumit kuulevad, et neid ei jälgita enam nagu varem, siis nad tungivad sügavamale,“ kritiseeris Galvão pärast vallandamist presidenti.

Samal teemal

15.06.2019
Brasiilia president tahab määrata poja suursaadikuks
29.09.2018
Brasiilia presidendivalimised võitis Jair Bolsonaro