Maailm

Mees ronis elektritõuksiga maanteele, sai surma (29)

Ohtuleht.ee, 11. august 2019 16:58
Elektriline tõukeratas.Foto: Robin Roots
Viimase nelja kuu jooksul on Pariisi ümbruses toimunud juba kolm elektriliste tõukeratastega seotud traagilist õnnetust. Reedel kohtus vikatimehega härrasmees, kes otsustas sobimatu sõiduvahendiga minna kiirteele.

The Guardian kirjutab, et 30aastane mees ei kandnud kiivrit ja liikles A86 maanteel vasakpoolses sõidureas, kui talle sõitis otsa mootorrattur. Õnnetus juhtus reedel kesköö paiku Pariisist edelas, nelja kilomeetri kaugusel Versailles’st. Politsei ei osanud esialgse info põhjal kommenteerida, kas elektritõukeratas oli varustatud tuledega. Maanteedel nendega sõitmine on igatahes seadusega keelustatud.

Mootorrattur sai õnnetuses samuti tõsiseid vigastusi ja viibib raskes seisus haiglas. Mehe sõiduvahend leiti politsei poolt õnnetuspaigast 400 meetri kauguselt.

Pariisis on hinnanguliselt 20 000 elektritõukeratast. Linnavalitsuse otsusega on masinad tavaliselt kõnniteedelt minema aetud – selle eest ootab sõitjat 135 euro suurune trahv. Lisaks on sõiduvahenditele kehtestatud kiirusepiirang 20 kilomeetrit tunnis.

Elektritõukerattad on Prantsusmaa pealinnas hiljuti nõudnud veel kaks elu: juunis sõitis sellel liigelnud 25aastasele mehele otsa kaubik, aprillis hukkus 81aastane mees, kui talle tõukerattaga otsa sõideti.

Samal teemal

08.08.2019
Seisukoht | Tõukerattaga ülbikud
07.08.2019
ADVOKAAT: seadus ei võimalda ohjata elektritõukerattaid
03.08.2019
Liikluseksperdid on eriarvamusel, kus elektritõukerattaga sõita tohib
01.08.2019
HOIATUS: Helsingi politsei trahvis elektritõukeratastega sõitjaid