Maailm

Moskvas nõudis viimase kaheksa aasta suurimal protestiaktsioonil vabu valimisi ligi 50 000 inimest (46)

Toimetas Hindrek Pärg, 10. august 2019 22:46
Protestid MoskvasFoto: Reuters/Scanpix
Venemaa pealinnas Moskvas tänavatele tuli taaskord ohtralt inimesi, kes nõudsid vabu valimisi. 

Väljaanne BBC vahendab sõltumatuid jälgijaid, kelle kohaselt tuli tänavatele ligemale 50 000 inimest. Samas Moskva politsei sõnul oli protesteerijaid märgatavalt vähem - umbes 20 000. Jälgijate sõnul oli selle laupäeva protestiaktsioon suurim pärast 2011. aastat. 

Viiendat nädalavahetust järjest toimunud meeleavaldustega nõutakse opositsioonikandidaatide lubamist kohaliku omavalitsuse valimistele. Moskvalaste seas on poolehoid protesteerijate vastu viimastel nädalatel tõusnud, suuresti tänu politseivägivallale.

Selle laupäeva protestiaktsioon sai ka ametivõimude heakskiidu kuni 100 000 inimesele, kuid politsei vahistas ikkagi umbes 130 inimest Vladimir Putini administratsiooni hoonete lähedal. Võrreldes möödunud nädalaga seis aga paranes - siis arreteeriti ligemale tuhat demonstranti, kuid siis olid ka protestid ebaseaduslikud.

Paljud protesteerijad kandsid plakateid loosungitega "Andke meile õigus hääletada" ja "Olete meile piisavalt valetanud", paljud hoidsid ka pilte vahistatud aktivistidega. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee