Eesti uudised

Riik on Tallinnast välja viinud 830 töökohta (3)

Siim Randla, 10. august 2019, 05:23
Foto: Robin Roots
Eelmise valitsuse plaan viia Tallinnast välja maakonnakeskustesse paari aastaga 1000 töökohta on realiseerumas: esimese kvartali seisuga on pealinnast välja viidud 830 töökohta ja sellesuunaline tegevus jätkub ka eelolevatel aastatel.

Töökohtade väljaviimise osas tehti vahekokkuvõte viimati 2019. aasta esimeses kvartalis ja selleks hetkeks oli täidetud 75 protsenti seatud eesmärgist. Valitsuse tegevusprogrammis aastateks 2019–2023 on kirjas punkt: „Viime Tallinnast igasse maakonnakeskusesse ühe riigiasutuse või riigile kuuluva ettevõtte. Seame eesmärgiks viia nelja aastaga 1000 täiendavat töökohta Tallinnast välja.“ Tegu on 1000 lisanduva töökoha väljaviimise plaaniga lisaks seni tehtule, selgitas riigihalduse ministri nõunik Risto Kask. Tema sõnul minnakse töökohtade väljaviimise plaaniga edasi, sealhulgas otsivad asutused nii praegu kui ka edaspidi pidevalt selleks võimalusi. „Esialgne ambitsioon, mille võttis eelmine valitsus ja mis tagasi vaadates oli edukas, on olnud heaks alguseks. Nüüd tuleb vaadata, kuidas edasi. Usun, et võetud eesmärk – viia välja täiendavalt 1000 töökohta – on realistlik.“

 „Senised tegevused on näidanud, et töökohtade väljaviimine on võimalik. Viidud on üksikuid ametikohti, aga on toimunud ka suuremaid liikumisi. Peakontorina on välja viidud rahvakultuuri keskus (Viljandis), SA Erametsakeskus (Raplas) ning uue riigiasutusena alustas 2018. aastal Rakveres tööd Eesti geoloogiateenistus. Riigipalgalistele töökohtadele värbamisel oleme proovinud soodustada asukohaneutraalset ja pealinnavälist värbamist positsioonidele, kus tööülesanded ja töökoha profiil seda võimaldavad. Vastavad tööruumid on ette nähtud ka riigimajades,“ lisas Kask.

Kõige enam on töökohti viidud Ida-Virumaale: aasta alguse seisuga on sinna viidud 116 töökohta (Narva 62, Jõhvi 47, Kohtla-Järve üks ning Kiviõli üks). Tartusse viidi 204, Pärnusse, Lihulasse ja Häädemeestele 93, Rakverre ja Palmsesse 82, Viljandisse 67, Raplasse ja Kehtnasse 40, Jõgevale ja Mustveesse 21, Paidesse ja Türile 20, Haapsallu ja Vormsile 22, Võrru 16, Valka ja Käärikule 12, Kuressaarde 12, Põlvasse 10 ning Kärdlasse 5 töökohta. Lisaks viidi välja ca 100 töökohta kaitseministeeriumi haldusalas, mille detailsem info ei ole avalik.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee