Maailm

Londonis elav eestlanna: linnas valitseb täielik kaos

VIDEO | Paanika Suurbritannias: massiline elektrikatkestus jättis miljon klienti vooluta, inimesed jäid metroosse lõksu (22)

Hindrek Pärg, 9. august 2019, 21:56
Tuhanded inimesed ootavad King's Crossi rongijaamas. Foto: Twitter / @pkelso
Suurbritanniat tabas reedeõhtusel tipptunnil massiline elektrikatkestus, mis jättis mitmed tuhanded inimesed lõksu ning miljonid vooluta.

BBC sõnul tabasid kohaliku aja kella viie paiku katkestused Walesi ja sisuliselt tervet Inglismaad – elekter kadus teatud kohtades nii Kirde-, Kagu-, Edela- kui ka Kesk-Inglismaal. Elektrifirmade teatel mõjutas katkestus kokku ligemale miljonit klienti ning paljudes piirkondades taastati vool kohaliku aja järgi kella kuueks. Voolukatkestuse põhjustas generaatori rike. 

Paljud tundsid ka katkestuse otsest mõju. Tipptunnil tühistati Londoni kahest suurest rongijaamast, King's Cross ja Waterloo, kõik väljumised ning inimestel paluti hoonetest väljuda. Eustoni rongijaam jäigi inimestele suletuks, põhjuseks toodi erakordselt kõrge reisijate arv. Ka mitu tundi pärast elektri taastamist on tuhanded rongireisid kas tühistatud või edasi lükatud. 

Paljud inimesed jäid ka metroosse ja rongidesse lõksu, sest uksed ei avanenud ning elektril töötavad masinad ei saanud edasi sõita. BBC sõnutsi kasutati  metroojaamades ja tunnelites nägemiseks taskulampe. Lisaks ei töötanud Londonis reedeõhtusel tipptunnil foorid. Elektrikatkestus mõjutas ka Kirde-Inglismaal asuvat Newcastle'i lennujaama, kus vool kadus 15 minutiks ning mitu alarmi töötasid samaaegselt. 

Londonis elav eestlanna ütles kohaliku aja järgi kella kaheksa paiku Õhtulehele, et linnas valitseb ühistranspordi liikluses veel täielik kaos - kõik rongid kas hilinevad või on ära jäetud, ka bussid ei püsi üldse graafikus ning nendele lootma jääda ei saa. "Pidin rongi asemel võtma Uberi ja suure nõudluse tõttu läks sõit võrreldes tavahinnaga kordades rohkem maksma, lühikese maa eest pidin tasuma hingehinda," tunnistas ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee