Eesti uudised

ÕL VIDEO ARVAMUSFESTIVALILT | Sven Mikser: tuleb mõista, et radikaalsus ja ekstreemsus on Eesti ühiskonnas marginaalne osa (80)

Viljar Voog, toimetas Hindrek Pärg | Video: Teet Malrsoos, montaaž Rauno Vahtre, 10. august 2019 08:59
Foto: Teet Malsroos, Sven Mikser
Sotsiaaldemokraat Sven Mikseri jaoks toimub Arvamusfestival tema lapsepõlvekodus – ta on pärit Paide linnast. Poliitik tõdes, et sellist üritust on vaja, sest erinevate valdkondade arvajad saavad omavahel kokku ning näost näkku arutleda. 

"Meil on palju inimesi, kellel on tegellikult autoriteetne, kvalifitseeritud ja intelligentne arvamus Eesti jaoks olulistel teemadel. Enamus neist ei asu avaliku tähelepanu fookuses päevast päeva," tõdes Mikser, kelle sõnutsi saadakse just Arvamusfestivalil kokku, vahetatakse ilma liigse poliitilise kireta mõtteid ja üritatakse genereerida värskeid ideid. 

Samal teemal

Mikseri sõnul saab ka praegusel ajal diskussiooni pidada, kuid tunnistab, et võib-olla on viimase aja poliitilised pinged ja polariseerumine kandunud üle mittepoliitilistesse sfääridesse. "Eesti ühiskond ei ole tegelikult nii lõhenenud ja fragmenteeritud, kui poliitiliste väljaannete esikaasi lugedes paistab," ütles ta. "Seda on oluline mõista ja aru saada, et meil on väga palju ühist ning selline radikaalne ja ekstreemne ongi ühiskonnas marginaalne." 

Euroopa Parlamendi valimistel Brüsselisse pääsenud Mikser tõdes, et uuel töökohal on olnud päris kiire. "Kindlasti on põnev. Sügisel, kui hakatakse looma uut Euroopa Komisjoni ja põhjalikult töötama uue perioodi seadusandlike failidega, saab kindlasti olema veelgi töisem ja tihedam." 

Mida arvas Mikser Jaak Madisoni skandaalsest Facebooki postitusest, mille sotsiaalmeediahiid ära kustutas, vaata juba videost! 

Samal teemal

10.07.2019
ARVAMUSFESTIVAL | Erakondade juhid arutlesid tuleviku- ja kliimateemadel, Kaja Kallas puudus
10.07.2019
ARVAMUSFESTIVAL | TSITEERIGE MIND! Mida tähendab huvitav sõnum Kadri Simsoni särgil?
09.07.2019
ÕL VIDEO ARVAMUSFESTIVALILT | Helir-Valdor Seeder: seda üritust võib nimetada ka poliitiliseks laulupeoks
09.07.2019
ARVAMUSFESTIVAL | Venekeelse meediata Eesti on täiesti mõeldamatu