Koolilaps. Pilt on loole illustreeriv.Foto: Mati Hiis
Ohtuleht.ee 9. august 2019 19:46
Poelettidel on järjest enam koolikaupa, mis koolilapsele annab ainult ühe vihje – peagi on käes september. Ometigi tahaks iga laps võtta veel vabadest päevadest viimast, kuid kõik seda enam teha ei saa...

„Vaatasin, et koolis tehakse aktus tänavu jälle 1. septembril, mis on tegelikult üldse ju pühapäeva. Võibolla esimene klass ja lõpuklassid on need, mil see 1. september on tähenduslik, aga miks kõik teised nädalavahetusel kooli peavad minema – mitte ei mõista!“ kirjutab 28aastane Anu Tartust.

„Järjest paremaks veel läheb, sest keset augustit oodatakse lapsi ka juba õpikute ja töövihikute tarvis kooli. Kas neid ei saa siis esimesel koolipäeval või nädalal jagada?! Miks peab seda keset augustit tegema? Meil on selleks ajaks ostetud perega kruiis Rootsi, mida ei tahaks nüüd seetõttu küll ära jätta. Kool loob tegelikult totaka olukorra, kus sunnib last suvevaheajal kooli minema. Ebaaus on ka laste suhtes see, et selline kord ei kehti igas koolis. Sõbrad saavad veel viimaseid nädalaid nautida, aga meie lapsed peavad juba sammud kooli poole seadma. Totter asi,“ pahandab Anu, kes lubab oma rahulolematusest ka kooli teavitada.

Kuidas on lood teie kodukohas ja lapse koolis? Kas õpikud tuleb juba enne kooli algust koju tuua? Või pole enne septembrit koolilastel koolimajja asja?