Eesti uudised

Pettunud ema: last sunnitakse suvevaheajal kooli minema (99)

LISA KOMMENTAAR

Mõelda vaid, 8. september 2019 09:18
kui palju suurepäraseid kruiise läheb kooli nahka! Peaks vist koolikohustuse ära likvideerima, muidu ei saagi laps maailma näha.
5. september 2019 11:27
Ikka see jama siin! Siis võib lisada, et too ema oleks lapsega ehk veel käinud mõnel kruiisil, aga krdi. kool hakkas jälle pihta!
Tere ! 5. september 2019 11:05
Soomes vist minna augustis juba ja meie käisime hullemal ajal koolis , kui tänapäeva lapsed ..
Muhv 1. september 2019 09:44
Aga kas teile endale meeldiks puhkuse keskel töölt midagi toomas vms tegemas käia ja päev enne puhkuse lõppu nt koosolekule minna. Ega ikka ise ka ei tahaks oma puhkust katkestada töö kohustuste tõttu, miks laps siis peaks? Ma ise lapsena ei vaadanud kooli poolegi enne kooli algust. Ja ega ikka laps oma õpikuid keset suve uurima küll ei hakka, kui tegemist pole 1. klassi mineva lapsega. Mind hoopis häirib see et minu lapse klassijuhataja ei saada enne kooli algust silpigi e-mailile mis kell aktus hakkab, millal õpikud saab jne. Kõik peab ise välja tuhnima.
Uuri kooli kodulehte 8. september 2019 15:00
Tundub, et Muhv on arvutikasutaja. Miks siis kooli kodulehte ei külasta ja sealt infot ei vaata, millal ja mis kell aktused algavad. Kui koosolekul ka käia ei taha, siis jäädki infost ilma. E-kooli paneb klassijuhataja jooksvalt teateid siis, kui juba õppetöö alanud ja e-kool õpetaja jaoks avatud. Miks peaks õpetaja mõne lapsevanema meilile eraldi kirjutama?
Mina 29. august 2019 11:28
Nii on ju olnud kogu aeg, ei mõista, milles küsida!
ei ole nii kogu aeg olnud 29. august 2019 20:38
see vaimuvaegus kasvas välja Eesti Vabariigi ajal ja on tõesti jama , varem oli nii-laps läks esimesel koolipäeval kooli ,mis oli nö.argipäev ja sai seal kas klassijuhataja tunnis vajaliku või igal järgneval ainetunnis, viimases lõpus vajaduse järgi kooli raamatukogust, seda enam -et nüüdsel ajal osa asju on elektroonilises koolipäevikus , ei peaks keegi oma puhkuseid katkestama ja jooksma , seal saab anda üldteabena ja vajaliku kohta kogu info MMEEEE JUUUUU OLEEMEEEEE NIIIII EEEEEEEEERRRRRRRRRRRRIIIIIIIIIIIIIIIIIKKKK
joh 26. august 2019 07:16
Kõik ilus on varem olnud. Nüüd on ainult paha, paha, paha. Aastakümned on möödunud,aga mina mäletan neid ilusaid päevi, kui läksin igal aastal enne kooli algust koolist raamatuid ära tooma. Uued trükivärvi järgi lõhnavad raamatud - tunnen siiani oma kätes seda imelist tunnet, kui neid kodus üksühe järel avasin. See oli alati pidupäev. Nüüd on tegelikult iga päev ikka päev, aga pidu sinus pole, sest rumalad vanemad on selle ära rikkunud.
paras pooletoobistelepubekatele 26. august 2019 06:49
kesonisetahtnudsellisedseadusedvastuvõttaja on koolidehoolekogudes
Koolipapa 24. august 2019 16:29
Kooliajaks ettevalmistused peavadki enne esimest septembrit tehtud saama. On aga üksikuid vanemaid, kes sellest aru ei taha saada.Kogu Eesti kohta tuleb terve koolitäis lapsi, kellede vanemad ei saa terve õpiaasta jooksul oma lapsi kooli saadetud.

Juhan. 23. august 2019 08:02
Muidugi on selline ema pettunud laps peab suvevaheajal kooli minema ja üldse koolis õpetajad ka ahistavad lapsi.
mart 22. august 2019 13:33
See ema kasvatab täiesti valesti oma last, ega selliselt kasvatatud laps kooliski viitsi midagi õppida.
MARTile 29. august 2019 20:41
kuidas sina oma last , lapsi kasvatanud oled-üksi , ilma naiseta või oled ainult raha koju toov traktorist ja ajad siin mingit okset ? On sul naisega ühesed või erinevad seisukohad alati?
..... 22. august 2019 06:36
Minu kui lapsevanema jaoks on tähtis, et aktus oleks just 1. septembril. Paraku minu lapse koolis on see sel aastal 02.09. Aga vaat selle peale küll ei ole tulnud, et sellise asja pärast kuhugi kaebama minna :)
Ka meie pere kannatab seoses 1. septembriga. Olin ka arvestanud, et esmaspäevast algab kool 21. august 2019 15:48
Päike 19. august 2019 04:49
Juba üsna ammu on nii, et augusti lõpus peab raamatutetv ja raamatute järgi minna.Pole midagi hirmsat ju!
17. august 2019 00:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Siimule 18. august 2019 13:36
Selgitusi ja ettepanekuid modereeritakse. Et kas on ikka Õhtulehe väärilised. Labasused ja ilkumine kellegi aadressil läheb hästi läbi nagu näha. Miks see nii on, võib oletada.

kool peaks 15. august 2019 14:09
algama juba augustis siis poleks mingit kisa.
kõik õige 14. august 2019 23:18
puhkus on puhkus, kool on kool ja töölkäimine on töölkäimine, aga eestlane ei saa ju rahulikuks jääda. Ikka see orj.amee.lsus lööb välja. Iga asi omal ajal, ärge tõmmelge.
ERTY 14. august 2019 10:15
Kurb. Emana olen selle poolt et saavad õpikud vihikud kätte varem. Siis jõuavad lapsed läbi mõelda millised paberid ja kuidas need asjad ette valmistada kooliks. Pole kiirustamist ega närvitsemist. Pole see vaheaeg rikutud midagi. Ma ei mõista inimesi kes ainult näevad probleemi igas asjas. Pole riigikord piisavalt hea , pole õpetajad pädevad jms. Palun kullakesed, võtke oma helbekesed ja laske neil ikka lihast-luust lapsena olla.
Liisu 14. august 2019 10:15
Pean tunnistama, et ega mulle ka ei meeldi see pühapäevane kooli algus, kuna laps juba 6 klassis ja ega siis vanemate klasside (kui esimese) aktustele ei tule enam lapsevanemad. Ja meil vanematele klassidele eraldi aktust kui sellist ei ole üldse. Vaid esimesse klassi minejate pidulik aktus, kus osalevad vaid abiturendid, see on eraldi ja teisel ajal kui ülejäänud lapsi majas pole, aga vanemad klassid aetakse ka ikka pühapäeval kooli pooletunnisesse klassijuhataja tundi, milleks? Puhkepäev läinud:) seda ka õpetajal ja lapsel ja vanematel
Leida 14. august 2019 13:54
Paljudel pole võimalik nädal see last kooli saata
1. sept - tarkuse päev. 8. september 2019 15:11
See, et 1. september, tarkuse päev, langeb sel aastal pühapäevale, on teada juba uusaasta algusest saati. Mis imeüllatus see siis nüüd küll on? Tarkuse päeval juhatatakse kooliaasta pidulikult sisse. Õppetöö algab 2. septembrist. Väga lihtne ja pole vaja hädaldada. Kui ei meeldi, istugu kodus ja vaadaku aknast, kuidas kaaslased kooli aktusele lähevad. Kas uusaasta alguse lükkate ka edasi, kui 1.jaanuar juhtub pühapäevasel päeval saabuma?
foxxy 13. august 2019 19:30
tobe on see et inimesel on aega vinguda siin,mida see annab ? saad oma vihikud 1.el sept.kätte ja punkt.hala edasi ,kui tahad aga ära aja teisi närvi oma vingumisega.sa pole ainud ema siin
Eks siis ole jälle häda, 8. september 2019 09:24
et pole jõudnud uute õpikutega õieti tutvudagi, kui juba peab õppima hakkama:).
puhh 13. august 2019 16:34
vinguvate vanemate lastest sirguvad koolikiusajad - kõik on j halb, oi kui halb!
Laste probleemid koolis algavadki vinguvatest, kõigega rahulolematutest vanematest. 18. august 2019 07:19
**** 13. august 2019 11:08
Kui ei saa õigel päeval kohale minna, võtate oma raamatud 1.Septembril välja ja kogu lugu. Neid on kindlasti veel, kes õigel päeval kusagil eemal ära. Vaevalt keegi nüüd eeldab, et inimesed oma perekruisi ära jätavad kooliõpikute pärast... Ma ise käisin koolis kaheksakümnendatel, suvevaheajad veetsin teises eesti otsas ja mu vanemad ei sundinud mind kunagi õpikute pärast suvel varem linna tagasi tulema. Kui isa või ema ei saanud mu raamatute järele minna, sain esimesel koolipäeval kätte ja kogu lugu.
Mammi 13. august 2019 14:12
80-ndatel koolis käinud lapsed pidid minu teada suvevaheajal 40 tundi aiatööd tegema. Tõsi, ise sai valida, millal, aga tehtud pidi see saama. Ja hunnikute viisi pidi veel kohustuslikku kirjandust lugema ning selle kohta lugemispäevikut pidama. Ma ei tea, mis koolis sa käisid, aga Tallinnas oli nii, ka minul. Seega, praegu on lastel ju isegi hästi.
Ja veel 13. august 2019 14:18
80-date koolilapsed pidid lisaks veel septembris kaks nädalat kolhoosis abiks käima ning kevadel ja sügisel korra laupäeval või pühapäeval ühiskondlikult kasulikku tööd tegema. Näiteks käisime parke koristamas. Keegi ei tulnud selle pealegi, et ajalehte kaebama minna.
To Mammi! 14. august 2019 18:01
Ei pidanud midagi aiatööl käima.Meid sunniti kolhoosi põllule kõplama,kuid mulle ja pinginaabrile ei meeldinud selline vastik töö,mille eest maksti vaid sandikopikaid.Hiilisime sealt minema ja sebisime end rohujahuveskisse tööle.Töö oli meieealistele kohutavalt raske,kuid tasu oli vähemalt korralik.Ma olen elus vist vähe niivõrd väsinud olnud kui peale sealsete tööpäevade lõppu-aga hakkama saime!Ja kokkuvõtteks-ei tasu alati kõike kuulata,mis räägitakse või nõutakse!Ka omal peab mõtlemisvõime olema!

Stock 13. august 2019 10:35
Emal on õigus. Miks? Ajuvabadus....Sõitke perega kruiisile kool vöib oodata 1 septembrini. Enne seda on vaheaeg. Punkt! Toredat reisi perele!
Taivo 13. august 2019 10:04
See on tõesti täiesti ajuvaba ja siis ütlevad et programm on paigas ja muud moodi ei saa aga kevadel käib selline mõtetu jobutamine alates poolest maist kuni suve vaheajani :/
Koduõppele 26. august 2019 10:42
Aga võib ju ka koduõppele jääda, kui nii tõsine põhjus. See seadusega täiesti lubatud. Kui kool paha ja ülekohtune, õppigu emmega kodus.
A . K . G 12. august 2019 22:50
Eestis on pikk suvevaheaeg , näiteks Saksamaal ainult 6 nädalat . Igal liidumaal erineval ajal . Need , kes juunis vaheajale jäid on nüüd juba ammu koolis . Üks , kaks päeva õpikutele ohverdada ei ole ju midagi hirmsat .
Tanel 12. august 2019 20:17
Kiletamine on ka hea teema. Õpikute hankes peaks olema kirjas, et õpikud on vastupidavate lamineeritud kaantega, siis jääks ära see totakas paberite panek ja kiletamine. Õpikud ja töövihikud saaks kool igale õpilasele valmis panna ja esimesel koolipäeval kätte anda.
Kiledest ja muust 18. august 2019 13:51
Õpikud on väga erineva formaadiga, kilekaasi saab alles siis ostma minna, kui õpikud käes ja nende mõõdud teada. Õpikukaante masinaga kiletamist paljud koolid ei poolda, sest lastel komme sodida ja kilet kriipida ja masinaga pandud kilet pea võimatu vahetada. Laps ei saa ju õpikut endale, kevadel tuleb see raamatukokku tagastada puhtana. Nii et õpikute töökorda seadmine käib koolialguse ette nädalapäevade jagu kindlasti nii nagu muugi kooliks ettevalmistus. Ka rõivaid-jalatseid ja muid koolitarbeid ei minda otsima 1. septembril põhjendusega, et august on ju puhkusekuu.
astrid Nurmse 12. august 2019 16:49
Minu aeg oli ka kooliaias suvel vaja tööd teha. ma nimelt 57. ei tahtnud aga pidi tegema seda ühiskondlikult kasulikku tööd. minu arust alates 4 klassist kuni 7.menda klassini. ja siis veel enne kooli käisime mingitel päevadel koos vanematega klassiruume korrastamas. pingid said värvitud,aknad pestud, klassiruumid tolmust puhastatud. ja ei mingit vingumist.
Kooliaias 12. august 2019 21:27
tegime juba algklassides tööd.1t.Vanemad klassi lapsed 2t.Sai isegi rohkem käidud kui nõuti sest siis nägi teisi koolikaaslasi.Sai süüa mureleid mida kodus polnudjne.Koolil oli oma aed,korras kooliümbrus ja spordiväljak.Enamus korrashoid tuli õpilastel teha.120 -140 õpilast kool.Tore oli.Raamatud saime enne kooli kätte ja põnev oli neid lehitseda -uudistada ja paberit ümber panna.
Totakad lastevanemad! 12. august 2019 21:56
SELLISED lastevanemad peaksid ISE KOOLI minema ja targemaks saama!
Maakoolides, kus oli ahjuküte, pidid lapsed puid tooma. Nagu näete, ellu jäid, inimesteks kasvasid! 18. august 2019 07:23
Õudne õnnetus küll, millest tüli üles kiskuda. Ju see kruiis tehtud saab ja õpikud kätte ka 12. august 2019 16:04
Lumehelbekeste põlvkond!
nonoh 13. august 2019 07:49
hea teada, et Anu on nii tasemel, et teeb kruiisi ja et laps õpib tema järel vinguma.
65+ 12. august 2019 12:54
kuni 4. klassi lõpuni oli meil kohustus igal suvel kooliaias 5 päeva tööd teha. Toona käisin Tartu 10. algkoolis Vanemuise tänaval. Ka need, kes ei saanud positiivset hinnet tegid suvel järeltöösid. Pigem oli vaev õpetajatel, kes loodrite pärast pidid puhkuse ajast kooli tulema. Tänapäeval on kõik nagu lust ja lillepidu.
Õnn, 11. august 2019 22:00
et su lapsel on kool, kuhu saab suvelgi minna. Aga mina ei ole üldse kindel, kas minu lapsel 1.sept. koolis ka mõni õpetaja on, kes lastele koolitarkust hakkab jagama...
# 18. august 2019 13:54
Koduõpe on ka võimalik.

Kaur 11. august 2019 18:14
Süsteeme on väga totter täielik ülekohus
Kogu su elu 8. september 2019 09:32
on täielik ülekohus ja mitte keegi ei päästa sind sellest, mis on ka täielik ülekohus!
11. august 2019 16:31
See eluke on juba nii,et nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi ja rahulolematuid on ka igal ajal ja igal pool olnud.See ongi meie elu, ms meid edasi viib.
Kakule 11. august 2019 10:55
See ju jumalast tore,kui pühapäeval aktus-saavad nädala sees tõõl käivad vanemad ka kohal olla ja ma ei kujuta ka ette,et ainult 1. klass üksi aktust peab :))) naljatilk see ema ikka
mitte 13. august 2019 07:52
mitte naljatilk vaid hirmus
Ohoo 10. august 2019 21:32
Kuule Anu, ega keegi neid raamatuid ära ei põleta, kui sa välja pakutud päeval raamatutele järgi ei lähe. Aga ei, ilmselgelt reageerid üle ja hakkad hädaldama, selle asemel sa kirjutad lehte? Jommaijoo, äkki poleks pidanud 20 aastaselt lapsi tegema, kui mõistus veel ei võta. 21 sajandi lapsevanemad, jube.
Ellen 10. august 2019 18:23
Suvel olid kunagi kindlad päevad, mil pidime hooldama kooli aeda. Õpikud tuli ka enne kooliaasta algust varem teada antud päeva ära tuua. Mis siin siis nii traagilist on? Õpikud saab kokkuleppel ka hiljem kätte, kui kruiisil käidud on.
10. august 2019 17:43
Ei,ei ,sina ei määra midagi ,määravad "spetsialistid " kõrgemalt,meie teame ,kuidas su lapsel on õigem ja parem !
10. august 2019 12:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
mis sajandil see toimus? 10. august 2019 17:31
Raamatud oli 1955 jne. tasuta ja jäidki lapsele (hea oli korrata), värvid, kirjutusvahendid ja vihikud tuli omal osta. Ei olnud ei kapsast ega kaali, see võis kusagil maal kolhoosis olla. Seal võis palju asju tasuta saada.
Keegi 10. august 2019 10:19
Kui lapsevanem (Kiku) arvab,et koolis käimine on üks jant, siis palju õnne selle lapse õpetajale.Arvata võib, et iga päev peabki õpetaja selle lapsega jantima.

No mina ei saanud aru, miks minu kommentaar ei lmunud. 10. august 2019 10:11
Ehk ei tohtinud kirjutada, et Am.ee.rikas ja S.oo.mes juba lapsed koolis. Ja õpetajad on muidugi hir.msad, sest nõuavad, et lapsed peavad õppima lugema, arvutama, kirjutama, mõtlema, end liigutama, nina nuuskama, viisakalt käituma, sobilikult ja korrektselt riietuma vastavalt sündmusele, viisakalt käituma, tööd tegema, enda järelt koristama, kella tundma, teistega arvestama jne. Koolis on tõesti jube olla. Oh seda elu elukest, poleks neid hirmsaid õpetajaid...
vana daam 10. august 2019 09:29
Nüüd sai selgeks, miks mu kommetaar ei ilmunud. Ei tohi kirjutada "va--- na.m.u..t..t.
Hahaa 10. august 2019 09:27
Nii koolivõõras lapsevanem! Juba enne kooli suured probleemid, mis siis küll saab, kui laps juba koolilapseks saanud? Iga päev nurin Õhtulehes, et lapsele (õigemini lapsevanemale) koolis liiga tehakse.
haridus peab olema igal inimesel. 10. august 2019 08:47
aga nüüd nn meie euroopas.on õpipäevad pikad plus kodutöö kooli kott isegi täiskasvanule raske jne.vanasti oli õpe 11a 5 6 tundi päevas.ei leia küll et ma rumal oleks.meedias ainult arutatakse lapse koolikoti raskust aga ette ei võeta midagi
10. august 2019 13:30
Koolikott on alati olnud raske ja kui NL ajal olid (vähemalt maakoolides) spordivarustus suuskadega jm-ga koolis olemas, siis plastiksuuskade ajal pidid lapsed spordivarustust paar korda nädalas kaasas ka tassima.
Irma 10. august 2019 18:27
Täitsa nõus sinuga! Mina oma 11 kl haridusega olen küll targem, kui praegused 12 aastase haridusega.
Kott kergemaks 12. august 2019 09:46
Kes peaks raske kotiga midagi ette võtma? Last tuleb kodus õpetada koolikotti pakkima arukalt tunniplaani järgi, mitte nii, et igaks juhuks tassitakse kooli ja kodu vahet kogu nädalakraami. Kui mittevajalik kotist välja võtta, saaks kohe paar kilo kotikaalu vähemaks. Pole vaja kogu nädala tassida kaasas asju, mida ainult ehk kord nädalas vaja läheb, Kontrollitud.
rumal 12. august 2019 12:57
ei ole, aga pluss kirjutad valesti. Suurt algustähte ka ei kasuta.
juula 10. august 2019 08:36
50-ndatel pidime ka suvel käima aiatööl koolis ja augustis öpikute järel, jalgrattaga palju kilomeetreid, keegi ei viinud autoga...aga pönev oli.Uute öpikute löhn siiani ninas.
Päka 10. august 2019 08:27
.... selle eest saavad järgmise aasta kevadel lapsed varem suvepuhkusele ju :) Õpikud ikka varem kätte, siis on aega paber ümber panna ja kes see jõuaks siis tuhandele lapsele ühe päevaga neid õpikuid kätte jagada?
Vinguemale 10. august 2019 07:58
Kas see on nüüd väljamõeldud teema, et miskit kirjutada oleks? Kui ei, siis peaks pealkirjas olema: HÄDALDAV ema. Noh selliseid vingureid on igal pool ja kogu aeg. Neid ei tasu kunagi tõsiselt võtta, sest nad vinguvad alati kui miskit pole nii nagu neile sobib. Ja õige on alati nii, nagu nemad arvavad. Ja seda kuidas õige on, selle panevad emmed paika omavahel sotsiaalmeedias arutades. Ps erve elu oleme käinud õpikute järgi augustis ja see oli tegelikult põnev, sest sai jälle omadega kokku. Ja alati on võimalus asjad ka hiljem saada. Nii et kool EI SUNNI, see on vale, pole mõtet hädaldada.
10. august 2019 13:32
Arvan ka, et treitud teema, et oleks lugemist ja kommenteerimist.
10. august 2019 07:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
11. august 2019 06:50
midagi ei nuputanud, läksid ja viisid, hull asi.

on õudne 10. august 2019 07:40
emme jaoks aga kas emme lapsega üldse rääkis. Arvan, et lapse jaoks pole see sugugi õudne ning esimesel septembril kooliaktus ära jätta kuna on juhuslikult pühapäev ei meeldi lastele sugugi. Nemad tahavad kooli ja sõprade hulka. Kui emme aga kodus vingub ja kindlasti laste kuuldes siis mõni ime kui laps ka iga asja peale vingu lahti lööb. Tea mida see emme siis veel räägiks kui lapsed kooliaias peaks suvel käima nagu meie omal ajal pidime. Kohtugeiss kooli vastu oleks vist kindel.
No 10. august 2019 07:36
Vaat see on alles ema. Nii kasvavadki lumehelbekesed.
10. august 2019 06:01
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Albert 10. august 2019 14:01
Kohe näha, et kooliharidust ise ei hinda ja ei oska seda ka lapsele vajalikuks ja meeldivaks rääkida. Vaesed õpetajad, kes selle lapse ja lapsevanemaga tegelema peavad. Vinguviiulist lumehelbeke...
konn 10. august 2019 01:13
Muidu oleks õigem 1.septembril õpikud kätte saada, kuid see on pigem sellepärast, et lapsed tutvuksid paar nädalat enne kooli algust õpikutega.
Ly 10. august 2019 00:24
Minu koolitee algas 1978. Ja usu või ära usu, aga töövihikute ja raamatute järgi pidi ka tollal augustis järele minema. Ja 1. september oli ikka 1 septembril. See on läbi ajaloo nii olnud. Keegi ei paanitsenud, kellelegi ei valmistanud see mitte mingisugust probleemi. Aga aastal 2019 on häda. Häda on kohe nii suur, et kindlasti tuleb mõnel emmel kohe paanikahoog. Aga kas ka lastel? Vaevalt. Lapsed juba igatsevad oma kooli ja sõpru, uskuge mind. Minul vähemalt oli nii. Ootasin seda aega, kui sai uute raamatute ja töövihikutega juba augustis tutvuda.
Oh seda häda küll! 10. august 2019 14:17
Milleks tekitada paanikat? 1. september on alati olnud tarkusepäev ja kooliaasta algus. Vähemalt abiturientidele ja 1. klasside õpilastele. Ja järgmisel aastal ei lange see sugugi pühapäevale. Kas lükkate uusaasta tuleku või jaaniõhtu ka edasi, kui see mõnel aastal juhtub nädalavahetusele sattuma?
10. august 2019 00:06
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
! 10. august 2019 10:12
Pühapäevast töötegemist põllul või aias on alati patuks peetud, see päev on mõeldud oma hinge eest hoolitsemiseks ja vaimsuse arendamiseks.
Marika 9. august 2019 23:50
palun ,emme, ära hädalada! tegelikult lastelel see meeldib!
Totuke 9. august 2019 23:04
Täpselt nii need lumehelbekesed kasvavad... miks minu laps peab...lugema...õppima jne?

9. august 2019 22:52
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
rahulolematule 10. august 2019 14:28
No tulgu see emme oma tibuga siis kooli 2. septembril või millalgi hoopis hiljem, kui 1. september ei kõlba. Ja õpikud saab ka siis, kui emmele sobib. Ainult et laps on siis juba nagu suur hilineja või mis? Raske kohaneda, kui pole õigel ajal kohal ja teised juba töötavad.
Lumememm 9. august 2019 22:47
Lumehelbeke, tasa tasa Langeb aknale, tasa tasa
9. august 2019 22:25
Siis on suur jama jah., sest laps peab suvevaheajal karjas käima
V.v 9. august 2019 22:42
Tõesti südamest sai naerda.
Ôpetaja 9. august 2019 22:13
issand jumal milline vinguviiul on selle artikli kirjutanud. Tundub et lapsevanem pole omal ajal koolis midagi tähele pannud ja nüüd on ikka paras ullike valmis, kes reaalsest elust midagi ei jaga!
Veenus 11. august 2019 00:40
Ei tea jah, mis planeedilt see lapsevanem pärit on.
Rommi 9. august 2019 21:52
Täna päeva vanemad voiks ikka vähem viriseda
10. august 2019 00:09
Võiks küll. Siis saaksid rohkem keskenduda lapse kooliskäimisele, et ei tekiks juurde taolisi "täna päeva" Rommisid.
9. august 2019 21:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
10. august 2019 14:38
see on soomlaste enda traagika.
viisakas 9. august 2019 21:23
...elu on näidanud, et mõningate vanemate meelest on üldse nõme, et koolis õpilaselt koolikorda ja õpiväljundite omandamist nõutakse...
Veel viisakam 9. august 2019 22:03
Ja elu näitab lisaks, et peale selliste vanemate lisandub järjest enam ka sääraseid õpetajaid.

Mannike 9. august 2019 20:54
Mida vinguda! Kui ei saa siis minna, saab 1. koolinädalal, ega need õpikud-vihikud kuskile ei kao. Absoluutselt tühjalt kohalt teema üles võtmine.
Ka lapsevanem... 9. august 2019 21:04
Õpetajatel on kangesti igav .Neil ju nii pikk suvepuhkus.Siis mõtlevad igasugu nõmedusi välja.
Ka lapsevanemale... 10. august 2019 08:05
Mõtleme jah, ja terve elu oleme mõelnud ja mõtleme ka edasi. Mul tuli just veel üks nõme asi mõttesse, aga praegu seda välja ei käi. Muuseas, kõigil on võimalik alati minna ja õpetajaks õppida ja siis suvel üilalt puhata, (et toredaid nõmedusi mõelda). Kaunist suvepuhkuse jätku!
08:05 10. august 2019 08:29
Mitte "üilalt puhata" vaid "pikalt". Vabandust.
Linx 9. august 2019 20:12
Millalgi augustis on olnud õpikute kättesaamine, aga kes ei saa oma klassile määratudajal minna, neile on veel võimalus augusti viimsetel päevadel või 1.koolipäeval. Vist ka 80ndatel, minu kooliajal tuli ikka enne kooli algust käia töövihikuid ostmas, raamatute kohta ei mäleta. Ja lisaks tuli käia suvel paar korda kooli juures aiatööl. Ei mäleta, mida see sisaldas, aga igatahes olid mingid peenrad seal.
Anton 9. august 2019 22:22
Meiegi pidime keset augusti koolis töövihikute ja õpikute järgi käima.aiatöö,vanapaber,ravimtaimed,ükt-kes teab mis need tähendavad need teavad aga tänapäeval helbekesed aina sulavad ja virisevad...
on 9. august 2019 22:34
60-tel olnud esimene koolinädal see ,kus vihikud jms. koolist kätte saadi, kuni 1.septembrini oli vaheaeg aga kui praegu on asjad muutunud, siis peaks teavitama kõiki lapsevanemaid riigis, sest haridussüsteem on ühtne.Suvel nädal kooliaiatööd läks ka praktikana kirja ja keskkoolis kolm nädalat kevadpraktika, mille eest ka hinne anti...suved sovhoosipõllul ja teenisid taskuraha kooliks ja esimene september ikka huvitav ja elevust täis...ja polnud haruldus ka esimene koolinädal järves supeldes, soojad suved olid ja suure lumega talved ka, nii, et kolm kilti kõndimist enne kui krusataksole said m
Juulius 10. august 2019 07:26
70_ndatel oli ka laupäev koolipäev. Tänapäeva inimestestest suurem osa on koguaeg internetis või FB_s. Asi see siis pole anda teada klassijuhatajale või e_koolis , et õpikud võetakse välja hiljem, mitte sellel päeval. Põhjus ka juurde ja ok. Aga vaat vinguda on enne vaja.
Ellen 10. august 2019 18:46
Enamasti olid lillepeenrad, aga mõne kooli juures ka nn.katseaias köögiviljapeenrad.
raul 15. august 2019 16:08
Antonile,lisaks oli veel ka laupäev koolipäev