Eesti uudised

ÕL VIDEO ARVAMUSFESTIVALILT | Jaak Aaviksoo: kui teadlased ei suuda rahastamist korda ajada, ei saa neid väga targaks pidada (32)

Viljar Voog, toimetas Hindrek Pärg | Video: Teet Malrsoos, montaaž Rauno Vahtre, 9. august 2019 17:18
Foto: Teet Malsroos, Rauno Vahtre
Tallinna tehnikaülikooli, nüüd moodsa nimega Taltech, rektor Jaak Aaviksoo ütles Arvamusfestivalil Õhtulehele antud videointervjuus, et sellist üritust on vaja. 

"See on hea koht kokku saamiseks ja arutlemiseks. Näib, et populaarsus pigem kasvab kui kahaneb. Küsimusi, mida Eestis ühiselt arutada, on aastatega üha enam," põhjendas Aaviksoo, miks Arvamusfestival on niivõrd oluline. 

Samal teemal

Reede päeval tabas Paidet ka tugevad vihmahood, ent rektor lootis, et märjad pingid inimesi eemale ei peleta. "Ilm ei tohi elu segada. Mida rohkem inimesel tahtmist arutleda, seda vähem pööratakse tähelepanu vihmale või kuumusele," nentis ta. 

Loomulikult arutleti teadlaste rahastusteemade üle ning Aaviksoo sõnul on sellest just õige aeg rääkida. "Kui rahastamist ei suudeta poliitiliselt tõsta, siis see on küsimus teadlastele, miks nad ei ole suutnud selgitada, et see on tõesti kasulik. Kui nad ei suuda isegi enda rahastamist korda ajada, siis neid ei saa väga targaks pidada. Mõnes mõttes on see väljakutse teadlastele endile," ütles Taltechi rektor. 

Vaata pikemalt Õhtulehe videost! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee