Nädala TOP

Top | Kas valitsus kukub? (29)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 9. august 2019, 18:43
Foto: Stanislav Moshkov
Praegune valitsus on 100 päeva ametis püsinud ja keegi ei tea ette, kas sama kooslus jätkab järgmiste korraliste valimisteni või heidetakse EKRE juba sel sügisel üle parda. Reformierakonnaga plaani pidamise põhimureks näikse olevat Eesti riigi tuleviku asemel hoopis Jüri Ratasele sooja koha leidmine, et jätta mulje väärikast taandumisest edutamise läbi.

Täitmata põhilubadused

100 päeva täitumise puhul ei hoidnud võimuliidu osalised end tagasi saavutuste loetlemisel, kuigi ülejäänuile näib klaas pigem pooltühi. Mille üle rõõmustada, kui õpetajate, päästjate ja politseinike palgad külmutataksegi tervelt neljaks aastaks, erakorralist pensionitõusu ei pruugi tullagi?  

Kummardus viinaninadele

Kui valitsus praegu kukuks, siis ainsaks käegakatsutavaks saavutuseks oleks alkoholiaktsiisi alandamine ning viinamüügi hüppeline kasv. Kui aktsiisiraha laekub riigieelarvesse, siis ostetud viin läheb rahval kõrist alla. Ootame statistikat rahvatervise, õnnetusjuhtumite ja alkoholisurmade kohta.

Teised on süüdi

13-aastase poisi surm 15-aastase rusikategelase käe läbi käivitas ametnike üksteisele näpuga näitamise ja vastutuse enda pealt äraveeretamise ahelreaktsiooni. Vastutust valeotsuste langetamise või tegematajätmiste eest ei taha võtta ei linnavalitsus, hariduskolleegium ega kohus. Kas suudetakse muuta süsteem formalismi asemel inimkesksemaks?

Poliitika ilma Pallinguta

Kalle Pallingu riigikogust ja poliitikast lahkumine on sellevõrra julgem samm, et minek on eraettevõtlusse, mitte aga kuhugi riigiametisse sooja koha peale. Näikse, kas eluaegne poliitik ka päriselus hakkama saab. Tavatult aus oli ka ülestunnistus, et lahkumise üheks põhjuseks on ministriks mittesaamine. Oravad vaadaku nüüd ise, kuidas ilma maailma ühe mõjukama noore riigitegelaseta riigikogus hakkama saavad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee