Maailm

ERILINE PROJEKT: terariistadest valmistatud rist annab panuse Suurbritannia noarünnakute vastu (2)

Toimetas Aare Kartau, 9. august 2019, 15:39
Terariistadest loodud rist.Foto: Vida Press
Noarünnakud on pakkunud Suurbritannias viimasel ajal palju kõneainet. Kirikutegelased mõtlesid välja projekti, millega anda oma panus vägivalla vastu võitlemiseks. Nad valmistasid risti, mis koosneb 200st terariistast, millega on sooritatud kuritöid, vahendab Birmingham Live.

Ebatavaline rist kaalub 200 kg ning see on tituleeritud omamoodi ohtlikuks. 200st noast ja matšeetest valmistatud risti keevitas kokku endine kurjategija. Terariistad on pärit West Midlandsi Politseijaoskonna amnestiakastidest, kuhu seaduserikkujad saavad oma relvi loovutada. Mõnel noal oli isegi spetsiaalsed pidemed, kus kriminaalid hoidsid narkootikume. Nüüd transporditakse sügava tähendusega risti mööda riigi kirikuid ning koole. See on osa ka heategevuskampaaniast.

Sutton Parki Metodistliku kiriku pastor Andrew Brazier oli risti mõtte üheks algatajaks. „Risti on iseenesest üsna ohtlik liigutada või katsuda – just ohtlikkuse tõttu on sellel suur mõju,“ mainis Brazier. Rist käis kevadel ülestõusmispühade ajal enam kui 180kilomeetrisel heategevuslikul palverännakul, millega koguti noorte inimeste aitamiseks loodud organisatsiooni tarvis 700 naela. 

Hiiglaslik nugadest valmistatud ingel.Foto: SWNS/Scanpix

Nugadest rist pole aga ainus Briti monument, mis on terariistadest valmistatud. Suurema tööna on valminud rohkem kui 100 000 noast loodud hästiviimistletud ingel. Kirikuõpetaja Brazier tõdeb, et ingli puhul on tegemist võimsa projektiga, mis vajas suuri oskuseid. „Meie rist on kavandatud selleks, et näidata, kuidas noakuritegevus mõjutab meid kohalikumal tasandil,“ tõdes pastor, mainides, et rist annab edasi kohalikku sõnumit laiema probleemi kohta. Mehe sõnul ei suuda üks või kaks sellist projekti küll tervet maailma parandada, ent see aitab inimestel probleemidest rääkida: „Kunst suudab asju muuta – eriti pikas perspektiivis“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee