Eesti uudised

Täiendatud! Artikkel ilmus algselt 09.08 kell 11.45.

Väikese Martini juhtumiga tegelnud lastekaitsja lahkus Viimsi vallast töölt pärast pooltteist nädalat (71)

ERR / Ohtuleht.ee, 17. august 2019 19:36
Foto: Pixabay
Üle aasta pealinna turvakodude vahet pendeldanud väikese Martini kannatuste taga olnud lastekaitseametnik valiti Viimsi valda samale tööle tagasi, ent lahkus pärast pooltteist nädalat ametist. 

Sotsiaalkindlustusamet viis mullu läbi auditi, millest järeldus, et lastekaitseametnikud pole oma tööülesannete täitmisel just kuigi eeskujulikud. Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats ütles läinud aasta sügisel Õhtulehele, et lastekaitsetöötajad on selle juhtumi valguses teinud lubamatuid vigu. „Selge on see, et juhtumiga tegelenud ametnikud oma ametikohal tööd jätkata ei saa,” kinnitas Laats. 

Samal teemal

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ütles toona, et sedavõrd keerulises ja tundlikus valdkonnas nagu lastekaitse, ei saa ametnikud endale ühtegi eksimust lubada. „Tallinn on teinud juhtumist omad järeldused ning oleme tänaseks oluliselt muutnud ja korrigeerinud lastekaitsetöö korraldust nii Mustamäe linnaosas kui ka terves linnasüsteemis. Samuti oleme panustanud lastekaitsetöö ühtlustamisele ja suurendamisele,“ sõnas abilinnapea

Ent ometi on varem Mustamäe lastekaitse talituse spetsialistina töötanud Karin Kuslap aasta hiljem sarnasel ametipostil, sedapuhku Viimsis, kirjutab ERRi uudisportaal.

Viimsi vallavanem Laine Randjärv (RE) ütles ERR-ile, et ta isiklikult värbamisega ei tegelnud, vaid usaldas ametnikke, kes Kuslapi välja valisid. Seda, et Tallinn ei võimaldanud Kuslapil lastekaitse valdkonnas enam töötada, Randjärv ei teadnud.

Pärast emast kajastust otsustas Karin Kuslap Viimsi lastekaitsespetsialisti ametist lahkuda, ehkki valla kodulehel on ta töötajana veel kirjas. Valla kommunikatsioonijuhi Rain Uuseni kinnitusel lahkus Kuslap omal soovil, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Karin Kuslap otsustas oma katseaja lõpetada, tänasest on ta lahkunud," kommenteeris Uusen, kinnitades, et nemad tööandjana Kuslapit ei survestanud ning initsiatiiv oli töötajapoolne.

Vald edastas ERR-ile ka Karin Kuslapi kirjaliku kommentaari, kelle lahkumisavalduse vallavanem Laine Randjärv kolmapäeval rahuldas.

Ametikohale kandideeris mitu inimest

Valla avalike suhete juht Rain Uusen ütles, et ametikohale kandideeris  ja nõutud dokumendid edastas kuus kandidaati. "Tema haridus, oskused ja pädevus vastab nõuetele ja võrreldes teiste kandidaatidega oli ta komisjoni liikmete ühehäälse otsuse tulemusel parim valik ja ta saab oma tööga kindlasti hakkama eesmärgipäraselt," kinnitas Uusen.

Uusen ütleb, et personaliosakond viis läbi taustauuringu ja polnud põhjust täiendavaid kooskõlastusi ja andmeid koguda. Ametikohale kandideeris ja nõutud dokumendid edastas kuus kandidaati. Tööintervjuud toimusid nelja valitud kandidaadiga.

"Kandidaadi taustauuringuks küsisime kandidaadilt nõusoleku. Viimsi vallavalitsuse personaliosakond tegi värbamisprotsessi käigus taustauuringu Karin Kuslapi eelnevalt juhilt ja saime positiivse tagasiside. Avalikes infokanalites, mida saime taustauuringuks kasutada, ei leidu ühtegi dokumentaalset tõendit või viidet, et Karin Kuslap ei või lastekaitsespetsialistina töötada või et selleks oleks mingid muud teadaolevad takistused," kinnitab Uusen.

Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooninõunik Oskar Lepik ütleb, et see on iga tööandja enda vastutus, et tema töötaja oleks ametiks sobiv. "Kohalikud omavalitsused on Eestis autonoomsed otsustama, milline on nende personalipoliitika. Seadus aga ütleb, et lastega ei tohiks töötada inimene, kes on teatud süütegude eest süüdi mõistetud – nendeks on erinevad isikuvastased, vabadusevastased, seksuaalse enesemääramise vastased süüteod ja alaealise vastu pandud süüteod," ütleb Lepik.

Lastekaitseliit ei soovi olukorda kommenteerida. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee