Maailm

El Pasos 22 inimest tapnud noormehe ema helistas poja pärast nädalaid enne massitulistamist politseisse (9)

Toimetas Hindrek Pärg, 8. august 2019 21:42
El Paso ohvrite mälestamiseks on toodud ohtralt lilli.Foto: Reuters/Scanpix
Möödunud laupäeval El Pasos 22 inimest tapnud noormehe ema helistas mitu nädalat enne massitulistamist kohalikku politseijaoskonda, sest tundis muret oma poja pärast, kes oli ostnud automaatrelva.

Tulistaja perekonna advokaadid ütlesid USA meediale, et 21aastase ema helistas politseisse, sest oli mures, kas nii noor, kogenematu ning vähese küpsusega inimene saab omada "AK tüüpi" automaatrelva. 

Kõnele vastanud ohvitser ei küsinud noormehe nime ega muid täpsustavaid detaile vaid vastas, et Texase seadusest tulenevalt võib 21aastane sellist tulirelva omada.

Samal teemal

Advokaadid siiski toonitasid, et kõne oli puhtalt infromatsiooni saamiseks ning ema ei tundnud muret, et tema poeg võib olla teistele ohtlik. 

Paar nädalat hiljem sõitis valgete ülemvõimu pooldav noormees üle kümne tunni El Pasosse, et "kaitsta Ameerikat hispaanlaste sissetungi eest" ning tappis automaatrelvaga valimatult tulistades 22 inimest.

Möödunud nädalavahetusel toimunud massitulistamistest saab lugeda põhjalikumalt SIIT, SIIT ja SIIT

Samal teemal

05.07.2019
Trump pärast massitulistamisi: „Rahvas peab mõistma hukka rassismi, fanatismi ja valgete ülemvõimu. Vihal pole Ameerikas kohta.“
05.07.2019
KES ON MASSITULISTAMISTES SÜÜDI? Demokraadid osutavad president Trumpile
05.07.2019
Vabariiklased näitavad pärast massitulistamisi taaskord näpuga videomängude suunas
04.07.2019
ÕÕVASTAV! USA kolmes massitulistamises mõrvati kümneid inimesi