Eesti uudised

Rammstein pani püsti aegade leegirohkeima roki-show 

Ülo Külm, 8. august 2019 17:18
Rammsteini võimas lava-show ei jäta peaaegu kedagi külmaks. Pildil on juulis Suurbritannias toimunud kontsert.Foto: Vida Press
Sakslaste industriaalmetalli raskekahurväe Rammsteini uue tuuri kontsert teisipäeval Riias oli selline spektaakel, mida naljalt ei unusta. Rammstein tegi selgelt ära Eestit suvel külastanud Bon Jovile ja Metallicale.

Kuigi juba järgmise aasta suvel jõuab Rammstein oma praeguse staadioniturneega ka Eestisse, Tallinna lauluväljakule loomulikult, põrutasid nüüdki tuhanded Lätisse. Teada-tuntud kvaliteet ju, selle bändi lava-show ei saagi kedagi külmaks jätta. Ühesõnaga tegu on masstoodanguga, kuid väga heas mõttes.

Hiigelkompleks

Samal teemal

„Sellist lava, nagu Rammsteinil oli, pole unes ka näinud. Väga monster lava, väga mastaapne. Rahvast oli nii palju, et pidanuks juba kell 14 (Rammstein astus lavale minut-paar enne kella 21) kohal olema, et vaatamiseks hea koht saada. Tallinnas on nüüd kindlasti vaja võtta fännitsooni koht!“ märgib 40. aastates tihe kontserdikülastaja Tarmo veendunult.

Kuumalaine

„Olen Rammsteini juba mitmel korral näinud. Alati on nad võimsa pürotehnilise show’ga välja tulnud, kuid nüüdne ületas kõik. Kuigi õnneks vihma ei tulnud, oli ilm veidi jahe, ent etteastega kaasaskäivad ülisuured tuleleegid tekitasid korraliku soojalaine – andsidki otseselt sooja!“ ütleb Jaak, teenekas rokihuviline Kehrast.

„Lugude valik oli samuti väga hea, kusjuures tore, et nad seda äraleierdatud ja tüütut poplugu „Living in America“ ei teinud. Mulle ei meeldinud aga see, et laulja Till pärast publikut ka vene keeles tänas! Teisest küljest, ta tänas teisteski keeltes ja publiku hulgas oli tõepoolest väga palju venelasi,“ lisab Jaak.

Viimane album

„Oma üle kahetunnise kontserdi jooksul jätsid nad siiski mitu põhihittigi tegemata, näiteks „Mutteri“. Kuid see-eest keskendusid nad värskeimale plaadile, heatasemelisele ja natuke popilikumale, ning tegid sealt ära rohkem kui pool lugudest. Loomulikult selle parajalt iroonilise „Deutschlandi“, raadiosõbraliku „Radio“ ja mõnel pool juba ärakeelatud (videoklippi silmas pidades) „Ausländeri“. Mis paljukiidetud tuleleekide möllu puudutab, siis eriti vägevaks läks asi „Sonne“ kõlades,“ analüüsis nähtut viiekümnendates Tallinnast pärit toimetaja.

Samal teemal

04.11.2019
Vau! Rammsteini Tallinna kontserdile tuleb välismaalt lausa 37 000 fänni
06.08.2019
Rammstein on popp! Järgmise aasta Tallinna kontserdi VIP- ja fännitsooni piletid on juba välja müüdud
31.07.2019
JULGE TEGU! Rammsteini liikmed suudlesid Venemaal oma kontserdi ajal, et protestida homofoobia vastu
26.06.2019
Asi ametlik! Rammstein annab järgmise aasta juulis lauluväljakul kontserdi