Maailm

Avaldatud 8. augustil, uuendatud 10. augustil kell 10.00

ÕNNETUS ÕNNETUSE OTSA: Vene mereväepolügoonil hukkus seitse inimest (14)

Toimetas Aadu Hiietamm, 10. august 2019 10:00
Sissepääs Vene polügoonile, kus neljapäeval hukkus viis inimest. Foto: Reuters/Scanpix
Venemaal Arhangelski oblastis toimus neljapäeval vedelkütusel töötava rakettmootori plahvatus, mille tagajärjel hukkus viis ja sai vigastada kolm inimest, teatas reedel  Vene riiklik tuumaenergiakorporatsioon Rosatom. Vene kaitseministeerium oli varem rääkinud kahest hukkunust ja kuuest vigastatust. Kokku sai seega surma seitse  ja vigastada üheksa inimest. Mitu meediallikat väidab, et kõik kannatanud said kiiritada ning tegemist oli väga tõsise vahejuhtumiga. Lääne eksperdid usuvad, et radioaktiivne plahvatus toimus tuumajõul töötava tiibraketi katsetamisel.

Radiatsioonitase ei ole Arhangelski piirkonnas ametlikel andmetel tõusnud. Varem väitis Severodonetski linna pressitalitus, et neljapäeval kella 12 paiku täheldati linnas taustakiirguse taseme lühiajalist tõusu. Kohalikud elanikud ruttasid seejärel jooditablette ostma.

Tulekahju Atšinski lähistel asuvas laskemoonalaosFoto: Reuters/Scanpix

5. augustil puhkes Krasnojarski krais Atšinski linna lähedal asuvas laskemoonaloas tulekahju, hukkus üks ja sai vigastada 13 inimest. 9. augustil süttis seal välgulöögist uus tulekahju ning agentuuri Tass andmetel sai vigastada kümmekond inimest.

1. juulil puhkes Severemorski lähistel tulekahju Lošariku nime all tuntud salajases tuuma-allveejaamas, hukkus 14 mereväeohvitseri. 

Samal teemal

03.07.2019
RIIGISALADUS: Kreml ei jaga 14 mereväelase hukkumise kohta infot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee