Maailm

VÕRDNE KOHTLEMINE: Barcelona kinnitas ametlikult, et naised tohivad supelda palja ülakehaga (8)

Toimetas Aare Kartau, 8. august 2019, 14:47
Barcelonas ei tohi palja ülakehaga ujumist keelata.Foto: Pixabay
Barcelona võimud kinnitasid, et naistel on lubatud linna avalikes basseinides ja ujulates palja ülakehaga veemõnusid nautida. Selline otsus võeti vastu, sest linnale laekus kaebuseid naistelt, kes süüdistasid mitmeid ujumiskohti diskrimineerimises, teatab CNN.

Linnale läkitas avaliku kaebuse Kataloonia organisatsioon Mugrons Lliures, kes nägi vastuolusid mitmete ujumiskohtade reeglites, mis piirasid topless-kümblemist linnale kuuluvates ujulates. Barcelona linnavalitsuse väitel viis kaebus juurdluseni. Selle tulemusel saatis omavalitsuse diskriminatsioonivastane osakond igale linnaujulale teate, milles tuletati meelde võrdõiguslikkust ning keelati takistada naistel palja ülakehaga basseinis suplemist.

Barcelona linnavalitsuse esindaja väitel pole olemas kirjalikku seadust, mis reguleeriks linnale kuuluvates basseinides ujujate riidevalikut, ent sooline diskrimineerimine on keelatud. Tema sõnul pole Hispaania suuruselt teises linnas palja ülakehaga veemõnude nautimine aga ka midagi uut. Mugrons Lliures tähistas uudist, kirjutades Twitterisse, et Barcelona on nüüdsest võrdsem ja vabam.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee