Eesti uudised

FOTOD | Tallinna sadamas peatub Abu Dhabi valitseja uhke jahtlaev (19)

Johanna-Kadri Kuusk, Kristofer Seema, 8. august 2019, 11:13
Jaht YasFoto: Julia Vakina
Neljapäeva hommikul jõudis Tallinna sadamasse Abu Dhabi valitseja luksusjaht.

Täna öösel kell 2.15 Helsingi Kajanokka sadamast teele asunud Yas on maailma suuruselt kümnes jahtlaev, mille omanik on 55aastane šeik Hamdan bin Zayed bin Sultan Al Nahyan, vahendab Ilta Sanomat. 

Laev on 141 meetrit pikk ja 14.4 meetrit lai. Luksusjahi hind peaks jääma umbes 160 miljoni euro kanti. Laeva tavakiirus merel on 20 sõlme (37 km/h), aga tippkiirus suisa 30 sõlme (56 km/h).

Laeval on reisijate jaoks 30 kajutit, mis mahutavad 60 inimest. 56liikmelise meeskonna päralt on veel 26 kajutit. Lisaks spaale on pardal bassein, helikopteri maandumisplats ja liftid. Ereda päikse puhul tumenevad jahi klaasid elektriliselt.

Põnev on ka laeva minevik. Nimelt on alus algselt ehitatud Hollandis sõjalaevaks. 1998 müüdi see Araabia Ühendemiraatide mereväele, kus laev teenis kuni 2005. aastani. Alles pärast teenistuse lõppu ehitati alus ümber kuningliku perekonna eralaevaks. 

Abu Dhabi valitseja šeik Hamdan bin Zayed bin Sultan Al Nahyan on Araabia Ühendemiraatide looja šeik Zayed bin Sultan Al Nahyani neljas poeg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee