Foto: PantherMedia/Scanpix
Eesti uudised
7. august 2019 21:25

VIHANE KOERAOMANIK: kui lapsi hoida ja kasvatada ei oska, siis pole vaja neid ka teha! (84)

Tõeline ema on igal sammul valmis oma last kaitsma. Leidub siiski ka neid, kes alati ei oska ohuolukorda nähva või seda ära tunda. Mõnikord lahenevad olukorrad siiski õnnelikult, kuid mitte alati...

„Olin tavapärasel õhtusel jalutuskäigul oma suure koeraga, kui märkasin, et meile liigub vastu lapsekäruga naine, kel paariaastane mudilane veel taga lonkimas. Arvestades oma koera suurust ja elavat huvi laste vastu tegin tavapärase lükke – eemaldusin teest ja läksin koeraga keset muruplatsi,“ kirjutab Leelo.

„Lapsed ja loomad on mõlemad ettearvamatud, mistõttu olen alati võõraste laste läheduses hoidnud koeraga distantsi. Parme karta, kui kahetseda,“ selgitab ta.

„Olin saanud eemale ja jäin tee suunda seljaga – jälgisin oma koera nuuskimisi murus, et ta mõnda maha loobitud konti närima ei asuks. Järsku näen, et mudilane on tatsanud meie suunas ja seisab põhimõtteliselt minu koera kõrval. Koer tõstis huvitunult pea ja jäi ehmatusest samuti ootama, mis edasi saab. Suutsin kiirelt reageerida ja jalutusrihma lühikeseks võtta, kui meie juurde tatsanud tegelane käte ja mänguasjadega vehkima hakkas. Koer sai aru, et asi pole õige ja hakkas haukuma. Küsisin emalt, et miks ta lapse võõra koera juurde laseb, aga adekvaatset käitumist ei järgnenud,“ kirjeldab Leelo juhtunut.

„Laps otsustas ise, et läheb haukuva koera juurest siis ema juurde ära, aga ema ei liigutanud lillegi. Või õigemini – sahmis vankri juures edasi, kuigi teine laps magas rahulikult. Lõpuks suutis ta oma lapsele öelda, et miks sa läksid koera juurde, ma ei lubanud ju. Kas te teete nalja?! Mis oleks saanud siis, kui ma poleks õigel ajal märganud koera kõrvale tatsanud last?! Kui koer oleks ehmatusest lapse suunas karanud? Ma tegin kõik, et ema saaks lastega mõnusalt ja turvaliselt oma jalutuskäiku nautida, aga tema hoolimatus ja suutmatus oma lapsega tegeleda.... Kui ikka lapsi ohu eest hoida ja kasvatada ei oska, siis poleks vaja neid ka teha!“

„Võõrad loomad, sõiduteed ja isegi liikuvad jalgratturid – ema kohus oleks juba mudilasele selgitada, miks ei tohi võõrast looma puutuma minna, sõiduteele ja jalgratta ette joosta. Pärast kogetut kahtlen küll tõsiselt, mis tulevik meie riigil ja rahvusel on, kui inimestel pole mingit ettenägelikkust ega ellujäämisinstinkti, mida oma lastele edasi anda,“ on Leelo juhtunust häiritud.