Kommentaar

Ratas on valitsusjuhina sallinud nii koalitsioonipartneri antisemitismi, rassismi kui ka natsismiga flirtimist

Vilja Kiisler | EKRE, Hitler ja Jüri Ratas (ahjuajamisest rääkimata) (44)

Vilja Kiisler, kolumnist, 9. august 2019, 18:44
Foto: Liis Treimann / Postimees

Sellal kui peaminister Jüri Ratas on pidevalt püüdnud kustutada koalitsioonipartneri siseriiklikuks tarbimiseks valesse kohta süüdatud, tulekahjuks paisuda ähvardavaid lõkkeid, jättis ta valitsuse äsja täis saanud saja päeva kõige räigema väljaütlemise EKRE poliitiku Jaak Madisoni poolt kõrvulukustaval kombel tähele panemata.

Mõningases segaduses oli ka eesti ajakirjandus. Sellal kui muid, kohaliku taustaga provokatsioone on sageli kajastatud massiivselt ja liiaseltki, viibis maailma mastaabis Eesti mainet kõige armutumalt hävitava väljaütlemise kajastus ning kujunes suures pildis ebalevaks.

Ühelt poolt on arusaadav ja vähemalt ositi ka mõistlik väljaannete soovimatus olla Konservatiivse Rahvaerakonna meediaplaani nürivõitu mutrike, kes kargab kaasa teadlikult loodud ärritajate avalikkuse ette paiskamise rütmis, teisalt aga näitab viimatine kaasus, et Eesti väljaannete tegemata töö teeb sellisel juhul ära välispress. The Telegraphi kaudu jõudsid Madisoni sõnad kiirelt paljude ingliskeelsete väljaannete veergudele, samuti saksakeelsesse meediaruumi. Eesti eurosaadiku holokausti kaudselt tunnustav sõnavõtt ei ole midagi, mis läheks lihtsalt niisama ise üle.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. august 2019, 10:44
Vilja Kiisler asub tööle Eesti Päevalehe ja Delfi ühistoimetuses
8. august 2019, 20:00
100 PÄEVA VÕIMUL: Mailis Reps veab valitsuskaaslastega vägikaigast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee