Seisukoht

Seisukoht | Pärnu kui suvepeksupealinna naasmine (18)

Märt Niidassoo, video- ja fototoimetuse produtsent, 7. august 2019, 18:01
Foto: Stanislav Moškov
Kuigi aastatega on minu kodulinn Pärnu järjest rohkem vaeva näinud, et maha mängida oma suvepealinna tiitlit, siis ühest taagast ei suudeta siiani vabaneda. „Peksupealinna“ väljendit olen aastate jooksul tihti kuulnud, kuid pärast hiljutist uudist 15aastasest noormehest, kes lõi tuttava surnuks, kuulen eelnimetatud sõnapaari veelgi rohkem.

Mäletan eredalt 2000. aastate alguses Nikolai Lehtla ees toimunud madistamisi ja seda, kuidas minugi ninaluu koduukse ees selle lokaali külaliste ohvriks langes. Ma ei tundnud ennast turvaliselt, kui olin aknast näinud, kuidas järjekordne rusikakangelane kellegi pead asfaltile tutvustas. Ütlen ausalt, et eemaltvaatajana ei tunneks ma Pärnus turvatunnet ka praegu.

Vaid veidi rohkem kui kümme aastat tagasi tagas seal korda kohati tavatuid võtteid kasutanud supervõmmide duo. Ka kurikuulsatel „poksiklubi hiilgeaegadel“ suudeti kõige suuremad vägivallajuhtumid ära hoida või kiiresti lahendada. Ehk oleks aeg sarnaste politseinike naasmiseks suvepeksupealinna tänavatele?

18 KOMMENTAARI

t
Tõelemb 9. august 2019, 09:09
Alaealiste noorukite karistamatus Pärnus on pikk teema. Alles mai lõpus samas kohas pussitati korduvalt noorukit, kes sai raskeid kehavigastusi. Asi vaikiti maha, nagu ikka. Tänapäeva lastekaiste seaduse viljad
t
Tiit 9. august 2019, 08:12
Meil Moskvas küll selliseid probleeme ei ole.
Loe kõiki (18)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee