Eesti uudised

Martin Helme: juuli alkoaktsiisi laekumine kasvas 40 protsenti (74)

Toimetas Hindrek Pärg, 7. august 2019 16:58
Martin HelmeFoto: Tiit Tamme
Rahandusminister Martin Helme sõnutsi tõusis juulis alkoholiaktsiisi laekumine võrreldes 2018. aasta sama kuuga 40 protsenti. 

Helme, viidates maksuameti värskeimatele andmetele, kirjutas sotsiaalmeedias, et alkoholiaktsiisi laekus jaanuaris, märtsis, mais ja juunis eelarve- ning majanduse kevadprognoosist vähem. Küll aga toimus juulis märgatav muutus. 

Samal teemal

"Juulis seevastu näeme me selget ülelaekumist nii eelarveootuse kui kevadprognoosiga võrreldes. Eelmise aasta juuliga võrreldes on kasv lausa 40 protsenti, kange alkoholi osas on kasv olnud lausa ligi kahekordne ehk 174 protsenti," kirjutab rahandusminister. Ta lisab, et praeguste arvude hulka pole arvestatud sadama piirkonnas asuvate poodide ning laevafirmade andmeid, kuid teadaolevalt oli seal väga suur käibe kasv. 

Helme sõnas, et alkoholiaktsiisi langetuse peamine eesmärk oli saada ostud tagasi Eestisse. "Seega, veel kord tuleb üle rõhutada: see, et meil ostetakse rohkem alkoholi, ei tähenda, et meil juuakse rohkem alkoholi. Kes saab aru, see saab, kes ei saa aru, see lihtsalt ei taha saada," lisas minister.

Muuhulgas olevat Helme sõnul vähenenud ka piiriületused Lätiga. "Numbrid pole küll väga suured, kuid tasub märkida, et piiriületuses loetakse autode liikumist, mitte seda, palju nad on Lätist kaupa kaasa ostnud. Nii, nagu soomlaste hulk on kasvanud ainult mõne protsendi võrra aga nende kaasa ostetav kaup kasvanud kaks korda, on ilmne, et Lätti sõitjate kaasaostud on vähenenud rohkem, kui sõidud ise," sõnas rahandusminister. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee