Mart Helme.Foto: Stanislav Moshkov
Ohtuleht.ee / Delfi 7. august 2019 15:53
Siseminister Mart Helme (EKRE) ei ole viimased kolm nädalat osalenud ühelgi valitsuse istungil. Ka lähiajal ei ole teda istungisaali oodata, sest poliitik suundub käesoleva nädala neljapäevast kahenädalasele puhkusele.

Viimati osales Mart Helme valitsuse istungil 11. juulil, kus avaldas arvamust Sotsiaaldemokraatliku erakonna algatatud seaduseelnõu kohta. Sotside algatud eelnõu, mis puudutas kodakondsuspoliitikat, sai Helme käest negatiivse vastuaja. "Siseministeerium teeb ettepaneku eelnõu mitte toetada leides, et eelnõus toodud muudatused nõuavad põhjalikumat kaalumist ja analüüsi," lausus Helme.

Valitsuse istungid toimusid veel 18.07, 25.07 ja 1.08, ent Helme neist osa ei võtnud.

18.juuli istungi ajal viibis Helme lähetuses Soomes, kus toimus  Euroopa Liidu justiits- ja siseküsimuste mitteametlik kohtumine. Koosviibimisel arutati Euroopa Liidu sisejulgeoleku ning rände- ja varjupaigapoliitika tuleviku üle.

Helmet võis näha aga 25. juuli valitsuse kabinetinõupidamisel, kus arutati riigieelarve revisjoni korraldamist.

Delfi andmetel ei ole Helmet oodata valitsuse istungile ka lähinädalate jooksul, sest käesoleva nädala neljapäeval algab tal puhkus, mis kestab 20. augustini. Läinud nädalal ütles valitsuskommunikatsiooni nõunik Argo Kerb Delfile, et Mart Helme võtab valitsuse tööst aktiivselt osa ning tema istungitelt puudumised on toimunud peaministri teadmisel.