Maailm

NÄRILISTE ARMEE: toidupood sulges uksed rottide sissetungi filminud klientide tõttu (8)

Toimetas Aare Kartau, 7. august 2019, 12:13
RotidFoto: PantherMedia/Scanpix
Suur Jaapani poekett sulges hiljuti ühe oma kauplustest, kui külastajate filmitud videolõik seal ringi sibavatest rottidest internetis kulutulena levima hakkas, vahendab The Guardian.

Tokyo rahvarohkes Shibuya piirkonnas asuvas FamilyMart toidupoes avastati suur rotiprobleem. Poe külastajad postitasid internetti videoid, milles jooksevad mitmed rotid külmikutel ning toidulettidel. Kohaliku meediakanali NHK väitel on videoklippe vaadatud Twitteri ja YouTube vahendusel juba üle 5 miljoni korra. Ülesvõtete populaarsus pani suurettevõtte tegutsema – kauplus peagi suleti.

FamilyMart, millele kuulub riigis üle 14 000 kaupluse, on esitanud ka avaliku vabanduse, milles nad kahetsevad, et põhjustasid klientidele ebameeldivust ning rahutust. Ettevõtte sõnul võtavad nad juhtunut äärmise tõsidusega ning kinnitavad, et kauplus jääb hetkel suletuks. Allesjäänud toiduvarud hävitatakse ning eksperdid teevad kõik selleks, et kahjurite levik peatada. 

Kuigi Jaapan on tuntud suurepäraste puhtusstandardite poolest, on sel aastal internetti lekkinud mitmeid kehva toiduhügieeniga seotud videoklippe. Videoid on avaldatud näiteks toitlustusasutuste töötajate söögi sisse sülitamisest, selle lakkumisest ning prügikasti visatud toidu serveerimisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee