Eesti uudised

Šokeeritud peremees: „Oli alles pauk – kümnepealine seltskond telkis minu koduõuel!“ (25)

Ohtuleht.ee, 6. august 2019 18:45
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Mul on lapsepõlvekodu Lõuna-Eesti metsade sees, mida olen nüüd asunud kõpitsema ja putitama. Tegu on suhteliselt eraldatud ja looduslikult ilusa kohaga,“ kiidab 46aastane Janek.

„Igapäevaselt me seal ei ela, aga suvel veedame järjest enam aega just seal. Tänavu tegime perega ühe autoreisi Poolas, misjärel suvekoju suundusime. Ütleme ausalt  – šokk oli suur, kui taluõuele sõites telgimeri mind tervitas. Oli alles pauk – kümnepealine seltskond telkis minu koduõuel. Ei osanud esiti isegi reageerida!“

„Palju aega mõelda ei antud, sest osaliselt vaaruv seltskond tuli mind ise tervitama. Selgitasid oma teekonda ja maja juurde sattumist. Ütlesid, et mul aeda ja eravalduse silti ei olnud, mistõttu võivad nad minu maal ka peatuda. Metsateele ega niidule ei julgenud jääda, sest pelgasid karu. Aga võõrale maa-alale telkima ja ujuma nad ei kartnud tulla,“ imestab Janek kogetu üle.

„Ma sundisin end rahulikuks ja selgitasin, et olgu see oldud öö, aga nüüd peavad nad lahkuma. Õnneks nad olidki plaaninud edasi liikuda. Üks kutt veel hõikas mulle lahkudes, et pangu ma aed ette, muidu tulevad uuesti. Veebist uurides jäigi mulle mulje, et pean muretsema aia või vähemalt sildi, mis hoiatab eravalduse eest, sest muidu võib suvaline mu aeda marju sööma tulla ja lõkkeasemel tuld teha. Seekordsed rändurid oli enam-vähem korralikud vähemalt. Prügikott ja hõõguv lõkkease ja kadunud tualettpaber jäi küll minu korrastada, aga hea seegi,“ tahab Janek hoiatada ka kõiki teisi, et nemad oma eraklikus kodutalus ootamatuid võõraid kohtama ei peaks.

„Silt tuleb esimesena, kuid tulevikus plaanin nüüd ka aia paigaldada,“ lubab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee