Krimi

Lõuna-Aafrikas mõrvati järjekordne Bolti juht, taksofirma meest aga ei tundud (15)

Viljar Voog, 6. august 2019 16:51
Bolti kirjadega auto Tallinnas. Foto: Rauno Vahtre
Lõuna-Aafrika Vabariigis Johannesburgis mõrvati sel nädalal jõhkralt kahe lapse isa, 43aastane Benjamin Okoronkwo, kes väidetavalt töötas Taxify, nüüdse nimega Bolti taksojuhina. Eesti firma sõnul nende nimekirjas Okoronkwo nimelist juhti ei eksisteeri.

Nigeeria meedia teatel (Okoronkwo oli Nigeeriast pärit) tapeti taksojuht 3. augusti öösel umbes kell kolm püstolilasuga ning mehe mõrva uurimiseks on algatatud kriminaaljuurdlus.

Bolti Aafrika suuna pressiesindaja Marilin Noorem ei osanud Õhtulehele juhtunu kohta täiendavat infot jagada. „Bolt on juhtumist teadlik ning on käivitanud sisemise uurimisprotsessi. Seni pole meil õnnestunud kirjeldatud juhti tuvastada - meie poole otse pole pöördutud ning meedias ilmunud artiklis mainitud nimega juhti meie süsteemis pole. Oleme kontakteerunud ka politseiga, kuid rohkem infot pole hetkel õnnestunud saada,“ sõnas Noorem.

Tegu pole kahjuks ainsa korraga, kui Bolti taksojuht on Lõuna-Aafikas oma elu kaotanud. Maikuus tapeti Johannesburgis 44aastane Moipolai Sekati, märtsis Pretorias 21aastane Siyabonga Ngcobo. Mõlema mehe hukus kahtlustatakse sõda traditsiooniliste taksofirmade ning äppide nagu Über või Taxify/Bolt kaudu teenivate juhtide vahel.

„Nii klientide kui juhtide turvalisus on kahtlemata meie jaoks prioriteet,“ selgitas Noorem Õhtulehele, milliseid samme Bolt on oma juhtide turvalisuse tõstmiseks võtnud. „Töötame igapäevaselt selle nimel, et arendada funktsioone ning sõlmida partnerlusi, mis aitaksid juhtidel end turvalisemalt tunda. Näiteks oleme Lõuna-Aafrikas sõlminud koostöö kohaliku turvafirmaga Namola ning integreerinud rakendusse paanikanupu, mida vajutades saadetakse juhile kiirreageerimisüksus ja/või meditsiiniabi. Lisaks saadab Namola Boltile regulaarselt infot, millistest piirkondadest peaksid juhid kuritegevuse tõttu hoiduma. Teeme tihedat koostööd kohaliku valitsuse, transpordiameti ja politseiga, et leida lahendusi turvalisusega seotud küsimustele linnatranspordi valdkonnas.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee