Eesti uudised

LUGEJA KÜSIB: kas 16aastane tohib öösel restoranis alkoholi müüa? (27)

Tööelu.ee, 6. august 2019, 14:59
Foto: pixabay.com
"Mu 16aastane laps läks restorani tööle. Esialgu ma ei muretsenud, sest on hea, kui noor inimene saab esimese töökogemuse. Nüüd aga käib ta tööl ka öösel ning müüb alkoholi. Turvameest seal minu teada pole. Olen mures tema turvalisuse pärast, eriti öötundidel töötamisel ja koju tulemisel. Mida peaksin tegema, et olukord muutuks?" kirjeldab lugeja oma muret.

Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarepi sõnul on esmane vastutus lapse heaolu eest alati lapsevanemal.

Kui lugeja kirjeldatud juhtumi puhul erineb eelnevalt kokkulepitu tegelikkusest, siis peab nooruk ise keelduma ettepanekust selliselt töötada. Nimelt on alaealiste töötamisele sätestatud ajalised piirangud. Mittekoolikohustuslik noor ei tohi pärast kella 22 enam tööd ega ületunde teha. Samuti peab tööaeg jääma kaheksa tunni piiridesse. "Ükski alaealine ei tohi müüa ega serveerida alkoholi. Ka sellisest ettepanekust tuleb keelduda," ütleb Saarep.

"Turvalisus on samuti üks olulisi töökeskkonna tingimusi. Nii alaealised kui täisealised töötajad peavad teadma, mida ohu korral teha, kellele helistada, kus on paanikanupp, millised on töötajate rollid ohuolukorras. Ka see pool tuleb töösuhte alguses läbi rääkida," rõhutas Saarep. "Kui sellised rikkumised siiski aset leiavad, siis vastutus on tööandjal."

Tööandjate üle teeb järelevalvet tööinspektsioon, kes kontrollib nii alaealiste töötingimusi kui töö- ja puhkeaega ning rikkumiste tuvastamisel alustab menetlusega. Politsei- ja piirivalveamet kontrollib muu hulgas ka seda, ega alaealised käitle alkoholi. Tööinspektsiooniga saab ühendust tööpäeviti telefonil 640 6000. Vihje võib saata aadressil vihje@ti.ee

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee