Eesti uudised

Kajar Lember astub kohtu ette (21)

Siim Randla, 6. august 2019, 07:16
Kajar Lember. Foto: Teet Malsroos
Endine Tartu abilinnapea Kajar Lember astub toimingupiirangu rikkumises ja altkäemaksu võtmises süüdistatuna augustis Tartu maakohtu ette. 

Koos Kajar Lemberiga astuvad kohtu ette ka ehitusettevõtja Jaago Roosmann ja veel kuus inimest ning mitu äriühingut. Süüdistuse järgi taotlesid eri süüdistatavad 2006.–2015. aastani koos Roosmanniga pettuse teel ettevõtluse arendamise sihtasutuselt ja põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt toetusi, et soodustada eri inimeste ja äriühingute majandustegevust või saada võimalus toetust mitte-eesmärgipäraselt kasutada. Kokku saadi PRIA-lt ja EASilt põhjendamatult toetust 36 korral 10 objekti jaoks, kogusummas rohkem kui 1,8 miljonit eurot.

Endine Tartu abilinnapea Kajar Lember soovis süüdistuse järgi ühel Tartu linna kinnistul Roosi tänaval arendada isiklikku äriprojekti ja oli 2016. aastal abilinnapeana seotud selle kinnistu arendamisega seotud otsuste vastuvõtmisega. Kuna isikliku ja majandusliku huvi tõttu oleks ta pidanud end kinnistu otsustamisprotsessidest taandama, pani ta toime toimingupiirangu rikkumise suures ulatuses. Lisaks lubas ta süüdistuse järgi tagada Tartu kesklinnas ühe trepi renoveerimise rahastuse linna eelarvest ja nõustus talle vastutasuks pakutud altkäemaksuna käsitletava hüvega, mida ta ka kasutama hakkas.

Lember on ERRile öelnud, et abilinnapeana tegutses ta üksnes Tartu ja tartlaste hüvesid silmas pidades. „Minu süda on puhas. Kõigis linnaga seotud küsimustes püüdsin olla nii avatud kui võimalik ja süüdistuses toodut on mul ikka väga raske mõista,“ märkis ta. Tartu maakohus arutab kriminaalasja sel kuul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee