Seisukoht

Seisukoht | Nüüdisaegse Tallinna ootuses (6)

Kaarel Täll, sporditoimetuse juhataja, 5. august 2019, 17:53
Tallinna juhtinud inimesed pole kunagi proovinud Eesti pealinna nüüdissaegseks ega läänelikuks muuta. Vastasel juhul oleks vähemalt algelisel kujulgi näha kergliiklusteede võrgustikku.

Praegu on seis masendav. Kesklinna puhul on täiesti selge, et keegi pole viimase 20 aasta jooksul adunud, et inimesed tahavad rattaga sõita. Peaaegu kõik Lääne-Euroopa linnad, isegi üle mere Helsingi, on juba aastakümneid meile eeskujuks ja trendinäitajaks. Aga kui uhkete autoga tööl käivad linnajuhid ei taha näha, kuhu maailm liigub, siis ilmselt polegi midagi teha. Isegi see tuli üllatusena, et elektritõukerattad lõpuks Eestisse jõudsid. Kõik tuleb siinmail üllatusena, sest ei viitsita teiste kogemustest õppida.

Käisin suvel Manhattanil ehk ülemaailmses metropolis, kus iga ruutsentimeeter maksab hingehinda. Koht, kus ruum sai otsa juba sada aastat tagasi, aga praeguseks on isegi väga tiheda liiklusega tänavatele loodud autodest ja jalakäijatest täiesti eraldatud rattateed. Miks? Sest see on normaalsus, peaaegu nagu inimõigus.

Tallinn hoolib autodest, selles pole kahtlustki. Aga millest veel? Soovitus: hakake hoolima inimeste tervisest ja andke neile võimalus rattaga tööl käia. Kui praegu alustada, siis äkki 20 aasta pärast on seis natukenegi parem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee