Eesti uudised

Mart Helme loob sisekaitse reservi (43)

Toimetas Hindrek Pärg, 5. august 2019 16:26
Mart HelmeFoto: Robin Roots
Siseministeerium plaanib luua sisekaitse reservi, et tagada riigikaitseliste kriiside puhul tõhus ülesannete täitmine sisejulgeoleku haldusala puudutavates tegevustes. 

Siseminister Mart Helme sõnul võimaldab sisekaitse reserv siseministeeriumi haldusalas saavutada vajaliku tegutsemisvõime, mis vastab võimalikele, kuigi vähetõenäolistele ohtudele, ja kindlustab sisekaitse ülesannete täitmise jätkusuutlikult ka kriiside puhul, teatab ministeerium. 

Siseministeerium on alates maikuust analüüsinud ja väljatöötanud uusi ning tõhusamaid võimalusi sisejulgeoleku tagamiseks kriisiolukordade puhul ning lähtutud on ka Gruusia ning Ukraina konfliktide õppetundidest.

Kui hädaolukordade lahendamisele kaasatakse rahuaja reserve nagu abipolitseinikud ja vabatahtlikud ning kriiside lahendamisele kaasatavad asutused, siis riigikaitseliste kriiside korral pole rahuaja reservid täies ulatuses kaasatavad ega piisavad toetamaks siseministeeriumi haldusala tegevusi riigikaitse ülesannete täitmisel ja sisekaitse tagamisel.

Siseministeerium tutvustab lähinädalatel sisekaitse reservi moodustamise plaani lähemalt.

Reservi loomine kuulub ka valitsuse saja päeva plaanis kokkulepitud tegevuskava hulka.

Samal teemal

08.07.2019
Martin Helme kaitses oma isa valitsusest puudumisi: libauudis!