Sisuturundus

Itaaliapärane Bresto juust sobib nii teleri ees näksimiseks kui toidu maitsestamiseks 

Bresto, 5. august 2019, 15:27
Foto: Erki Pärnaku
Juustusõbrad võivad rõõmustada, sest E-piim on tulnud turule Bresto juustude sarjaga, millesse kuuluvad kõva tükijuust, snäkid ning riivjuust. Kauavalminud itaaliapärane Bresto juust (mis on laagerdunud vähemalt neli kuud) sobib ideaalselt erinevate toitude valmistamiseks, aga ka lihtsalt teleka ees või veiniõhtul näksimiseks.

Kolm perenaist degusteerisid E-piima erinevat Bresto juustu ja kirjutasid, milliseid toite on neist parim valmistada.

Kauavalminud kõva tükijuust

Esimese asjana köitis minu pilku E-piima Bresto juustu ilus ja stiilne pakend – kui tavaliselt on juustupakid kollased, punased või sinised, siis see pakend oli must. Konkreetne värv, samamoodi nagu on konkreetne ka selle maitse.

Mul oli külmikus kaks pakki Bresto juustu, millest enamik sai lõigatud kangikesteks ning külaliste saabudes lauale pandud. Kastmeks oli nii dipikastet kui ka vaarikamoosi. Ütleks isegi, et julgema maitsega juustu juurde sobis moos nagu valatud – niiviisi sai juustu soolakas ja vänge mekk siidisemaks. Bresto juust passis ideaalselt veini kõrval näksimiseks!

Lisaks kasutasin Bresto juustu pasta peal. Jah, muidugi on sinna kõige lihtsam puistata riivjuustu, kuid mina eelistan tavaliselt riivida. Nii on mekk võimalikult värske – koorese kanapasta maitsed sulasid suus. E-piima Bresto juust oli mõõdukalt kõva ning seda oli lihtne riivida.

Väike nõuanne koduperenaistele: võta Bresto juust külmikust välja umbes tund enne serveerimist, nii tulevad maitsenüansid paremini välja. Ja nuusuta juustu enne lauale panekut – selle pikantne aroom on imeline!

Bresto snäkk

Selle suve lemmik, vaieldamatult!

Käisin möödunud nädalavahetusel perega Hiiumaal ning kuna ilm oli soe, otsustasime mere ääres pikniku teha. Üheks asjaks, mille piknikukorvi poetasime, sai Bresto snäkk.. ühtlasi kujunes see ka kõikidest toitudest kõige populaarsemaks! Mees kiitis, tütar mekkis, poeg (kes pole kõige suurem juustufänn) ampsas ka.. ja õige kiiresti oli pakk otsas! Küsiti veelgi. Lubasin järgmine kord veidi rohkem osta.

Bresto snäkkide plussiks on mõnusalt kõva (aga mitte liiga kõva) tekstuur, mis ei lähe lödiks ka soojal suvepäeval. Pealegi on need lõigatud täpselt suupärasteks tükkideks.

Bresto riivjuust

Kõige sagedasemalt kasutan riivjuustu küpsiste tegemiseks – segan kokku riisijahu, hapukoore, riivjuustu ning lisan veidike Vahemere maitseainete segu. Asetan väikesed pätsikesed ahjuplaadile ning lükkan umbes pooleks tunniks ahju. See on maitsev ja ka pigem tervislik snäkk, mida ampsata näiteks telekat vaadates. Sel korral valisin põhiliseks koostisosaks Bresto riivjuustu. Maitse sai teistsugune – tavapärasest veidi äkilisem ja tummisem. Kuid sõna parimas tähenduses.

Minu pere lemmiktoiduks on aga risoto. Kuna risoto valmimiseks läheb tavaliselt üle tunni, siis, tõsi küll, ma väga tihti seda ei vaarita. Pigem nädalavahetustel. Enne serveerimist raputan valminud risoto sisse kõva juustu ning sel korral valisin Bresto. Andis mõnusa siidise touch’i! Järgmine kord puistan seda ka pasta või pitsa peale!

Bresto juustud on saadaval poodides üle Eesti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee