Maailm

KES ON MASSITULISTAMISTES SÜÜDI? Demokraadid osutavad president Trumpile (25)

Aadu Hiietamm, 5. august 2019 16:00
USA president Donald Trump (73).Foto: Reuters/Scanpix
Ameerika Ühendriikides nädalavahetusel toimunud massitulistamiste, eriti aga El Paso veresauna kaudseks süüdlaseks peavad demokraadid president Donald Trumpi, kes on pidevalt esinenud rassistlike avaldustega. 

Nimelt pani El Pasos 20 inimest tapnud ja 26 haavanud 21aastane Patrick Crusius vaid 20 minutit enne tulistamist internetikeskkonda 8chan üles vihamanifesti, milles ta teatas, et rünnak on vastus hispaanlaste invasioonile Texases. 680 000 elanikugaEl Paso asub Mehhiko piiril ja tapetute seas on ka kuus Mehhiko kodanikku.

USA president Donald Trump on samuti palju jõudu kulutanud illegaalsete immigrantide voolu peatamisele ning ta peab väga oluliseks müüri ehitamist Mehhiko piirile.  Trumpi sõnakasutus mehhiklastest rääkimisel on tihti jätnud soovida ning paljud demokraadid nimetavad teda otsesõnu rassistiks.

Demokraatide ametlikuks presidendikandidaadiks pürgiv Beto O'Rourke  (46).  Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

 „Vihakuriteod on viimase kolme aasta jooksul kasvanud, kui ametis on olnud see administratsioon, mille president on kutsunud mehhiklasi vägistajateks ja kurjategijateks,“ rõhutas demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Beto O'Rourke, kes on endine El Paso esindaja kongressis.

„Tulistamiste süüdlased vastutavad oma tegude eest, kuid ka Trumpi ütlemised on õhutanud riigis viha,“ leidis Amy Klobuchar, kes samuti kandideerib demokraatide ametlikuks presidendikandidaadiks. Ta lisas, et kindlasti tuleb karmistada relvaseadusi.  Sama meelt on ka Bernie Sanders. 

Samuti süüdistasid Trumpi hirmu ja viha õhutamises ning valge natsionalismi kasvus  Cory Booker ja Pete Buttigieg. Ka nende suur eesmärk on saada presidendiks. 

President Donald Trump endal mingi süüd ei näe.  Tema sõnul olid tulistajad psüühiliselt haiged inimesed. Trump  kuulutas tulistamistega seoses ameerika Ühendriikides  välja viiepäevase leina. 

Samal teemal

05.07.2019
Vabariiklased näitavad pärast massitulistamisi taaskord näpuga videomängude suunas
04.07.2019
ÕÕVASTAV! USA kolmes massitulistamises mõrvati kümneid inimesi