Maailm

UURING: venelaste arvates oli Nõukogude režiim praegusest inimsõbralikum (51)

Toimetas Aare Kartau, 5. august 2019 13:34
Vene mees Jossif Stalini foto ning Nõukogude Liidu lipuga.Foto: AFP/Scanpix
Venemaa sõltumatu uuringuagentuuri Levada keskuse korraldatud küsitlusest selgub, et venelased näevad hilist Brežnevi võimuperioodi riigi ajaloos inimsõbralikumana kui praegust Vladimir Putini valitsusaega, vahendab The Moscow Times.

Venelased on viimaste aastate jooksul hakanud aina positiivsemas valguses nägema Nõukogude Liidu perioodi. Nostalgia 1991. aastal lagunenud riigi ning ka näiteks Jossif Stalini kohta on viimastel kuudel märkimisväärselt tõusnud. Venemaa praeguse presidendi Vladimir Putini prestiiž on kõikumas tänu laiaulatuslikule vaesusele ning vastuolulistele pensionireformidele.

Esmaspäeval Levada poolt avaldatud uuringu kohaselt kirjeldab 29% vastanutest hiliseid 1970. ja varaseid 1980. aastaid kõige „inimlähedasemaks“ perioodiks. Veerand vastanutest kinnitas, et Nõukogude võim oli „tugev ja vastupidav“, 22% nägi seda õiglasena ning 20% legitiimsena. Hetkel võimul olevat valitsust Vene rahvas ei soosi. Lausa 41% nimetas seda „kriminaalseks ja korrumpeerunuks“ ning 31% „rahvast eemalolevana ning võõrdununa“. 

Uuringus osales 1608 inimest.

Samal teemal

17.03.2019
Stalini prestiiž on tõusnud venelaste seas rekordiliselt kõrgele