Eesti uudised

Õitsele puhkenud Urmas Reinsalu sihib presidenditooli? (125)

Marvel Riik, 4. august 2019 22:13
KODUNE KADRIORG: Aprillis kutsus president Kersti Kaljulaid uued minstrikandidaadid jutule, et nende arusaamadega tutvuda. Kutsutute seas oli ka rohkem kui 20 aastat Eesti poliitikas tegutsenud Urmas Reinsalu, kes pidi presidendile muu hulgas selgitama oma seisukohti ÜRO rändeleppe asjus. Ajakirjanikke tervitas Reinsalu avasüli.Foto: Teet Malsroos

Urmas Reinsalu on kunagise äraostmatute poistebändi viimane liige, kes on jäänud Toompea poliitikasse pidama. Tema kunagised kamraadid Res Publicast on leidnud kõrgemad ja tasuvamad kohad. Kuid Reinsalu näib olevat teflonmees: juttudes pretendeerib ta kõrgete ametikohtadele, kuid lõpuks libisevad need käest. Suure tõenäosusega on nii ka presidenditooliga.

Kes tunneb Urmas Reinsalu lähemalt, ütleb, et teda on tabanud viimastel kuudel donkihhotlik suurusehullus. Ta näeb ennast Riigimehena – suure algustähega –, kellel lasub vastutus teha suuri ja enesekindlaid otsuseid, mis ei pea lähtuma teiste riikide eeskujust. „Ta arvab, et on Lennart Meri,“ kõlab resümee Reinsalu lähikondlastelt.

Sahin tema soovist riigipeaks saada hakkas Toompeal hakkas levima, kui Keskerakond, Isamaa ja EKRE kirjutasid koalitsioonilepingut, mille vältimatu osa on ka poliitiliselt valitavate kohtade jaotus. Et Reinsalu sai välisministri koha, andis kõlakatele vaid hoogu juurde. „See on ideaalne koht, kus positiivselt pildil olla. Kogu aeg saad esindada Eesti riiki,“ selgitab rahvaesindaja, kes on mitme valitsuse kokkupanemist näinud.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee