Maailm

ÕÕVASTAV! USA kolmes massitulistamises mõrvati kümneid inimesi (26)

Tõnis Erilaid, 4. august 2019, 20:17
MÕRVAR TUMEDAS T-SÄRGIS: Videokaamera jäädvustas, kuidas Patrick Crusius Walmarti tormas.Foto: AFP/Scanpix

„Esimesi laske oli kuulda juba enne seda, kui tumedas T-särgis ja laigulistes pükstes noor mees nagu tantsiskledes sisse tormas. Tal oli eesmärk ja ta nautis seda, mida teeb,“  kirjeldab pealtnägija julma veretöö algust laupäeva hommikul kella 10.39 ajal Walmarti kaubaketis Texase osariigis El Pasos. Surma sai vähemalt 20 ja haavata 26 inimest. Vaid tunde hiljem, juba pühapäeva poolel, tappis teine mõrvar üheksa inimest. Ta sai politsei kuulidest Daytonis Ohio osariigis surma. Ja ei kulunud tundegi, kui kihutavast autost tulistanud mees haavas Chicagos seitset inimest: kolme naist ja nelja meest.

„Ma olin just poodi minemas, kui kuulsin selja taga laske. Pöörasin ümber ja nägin, kuidas kuulid tabasid noort naist, kes ostukäru auto poole lükkas. Ta kukkus ja jäi lebama,“ kirjeldab teine pealtnägija tulistamise algust kaubakeskuse parkimisplatsil. Kaupluses olnud inimeste sõnul ei valinud kõrvaklappe kandev mõrvar oma ohvreid. Kes ette jäi, seda tulistas. Lapsed jooksid paanikas ringi, sel ajal kui vanemad olid maha viskunud või püüdsid end näiteks mänguautomaatide taha peita.

680 000 elanikuga El Paso on Ühendriikide piiril. Walmartist jääb seda linna ja  Mehhiko linna Ciudad Juarezt lahutava müürini vaid mõni kilomeeter. Suur osa tol hommikul Walmartis enne kooliaasta algust viimaseid oste tegevaist tuhandetest peredest olid latiinod ja politsei kahtlustab, et just neid tahtiski valgenahaline 21aastane Patrick Crusius tappa. USA ajakirjanduse andmeil oli ta suures vihas sõitnud automaatrelvaga kohale lausa 1046 kilomeetri kauguselt Dallase lähikonnast Alleni linnast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. august 2019, 11:44
VIDEO | Ohios toimus tulistamine - 9 surnut ja 16 vigastatut
3. august 2019, 21:31
FOTOD | Texase kaubanduskeskuses toimus tulistamine, surma sai kakskümmend inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee