Maailm

Sadu tonne heitgaase paiskus õhku keskkonna nimel (12)

Tõnis Erilaid, 4. august 2019, 14:55
Orlando Bloom ja Kate Perry.Foto: AFP/Scanpix
Läinud nädalal veetsid 300 kuulsust kolm päeva juba seitsmendas Google'i keskkonnalaagris Sitsiilias Verdura luksuskuurordis. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Leonardo DiCaprio, Orlando Bloom, Katy Perry (pildil), Bono ja paljud teisedki olid kohal. Prints Harry pidas oma ettekande paljajalu ja kuuldavasti saabus Venturasse (kuigi keegi ei näinud) ka Barack Obama.

Sitsiilia pealinna Palermosse tuldi 114 eralennukiga, edasi Verdurasse mindi kes kuidas – Maserati, kopteri või luksusjahiga.

Kliimasoojenemise vastu võitlemisele pühendatud laagri külastajad paiskasid niisiis ainult lennukeilt õhku vähemalt 780 tonni CO2. Energiat kulus aga nagu 540 652 mobiiltelefoni üheaegseks laadimiseks. Autode ja kopterite heitgaasid veel peale selle. Keskkonnasäästlikumad olid ehk Katy Perry ja Orlando Bloom, kes tulid ja ööbisid David Geffeni luksusjahil. See 400 miljonit dollarit maksnud meresõiduk liigub edasi gaasiga. Ja kui teistel oli keelatud Verdura kogunemisest fotosid Instagrammi või kuhu iganes riputada – ümberkaudseid elanikke ja juba varem Rocco Forte viietärnihotellis kohal olnud 14 tavalist hotellikülalist sunniti koguni aknaid sulgema ja kardinaid ette tõmbama –, siis Geffen võis oma jahil muidugi pildistada mida iganes soovis.

New York Post kirjutas, et keskkonnateemade kõrval jõuti laagris kõnelda ka inimõigustest ja sotsiaalmeediast ning kuulata Coldplay kontserti. Kogu lõbu maksis kokku vähemalt 20 miljonit dollarit (tuba Verdura hotellis läheb maksma mitte vähem kui 922 dollarit), kuid kuulsusi laagrisse kutsunud Google'i omanikele Larry Page'ile ja Sergey Brinile on see muidugi tühine summa.

Maailma ajakirjandus pakatas pahameelest. Nii näiteks küsis kolumnist Barbara Ellis Guardianis (poolnaljatamisi?), kuidas peaksid kuulsused sellistele aruteludele mugavalt ja turvaliselt pääsema. Kas prints Harry oleks pidanud lendama kuumaõhupalliga? Või tulnuks päikesepaneelidega varustatud lennukeid oodates videolinke tarvitama, kõlas küsimus mujal.  

12 KOMMENTAARI

k
Katastroof. 5. august 2019, 12:37
Aga kui palju reostab sõjatööstus atmosfääri.Sellest ei kirjuta keegi.
s
Salliv €€sti 5. august 2019, 12:01
Ja mina ei tohi koduaias kilekotti ka põletada,paugupealt on tohutud augud osoonikihis ning keskkonnainspektorid on trahvikviitungitega aiataga hiili...
(loe edasi)
Loe kõiki (12)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee