Eesti uudised

VAAT KUS LOPS: riik hakkab ostutoetusega soetatud elektriautosid jälgima GPSiga (22)

Ohtuleht.ee, 4. august 2019, 11:07
ELEKTRIAUTODE LAADIMISJAAM.Foto: Teet Malsroos
Riigil on kavas tänavu sügisel taastada elektriautode ostutoetus, mida viimati jagati Eestis 2014. aastal, kuid ostutoetuse detailide seas on üks vaga oluline nõue, mis kõigile sobida ei pruugi.

Keskkonnaministeerium avalikustas ostutoetuse saamisel kehtivat nõuet, et toetusega soetatud elektriauto peab nelja aastaga läbima 80 000 kilomeetrit ning sellest vähemalt 80% Eestis, kirjutab auto.geenius.ee.

Sellest tulenevalt tekkis mitmetel elektriauto huvilistel küsimus, kuidas kavatseb riik kontrollida, et sõidetud kilomeetritest suurem enamik oleks läbitud Eestis. Selgub, et selleks on riigil kavas kõigile ostutoetusega soetatud autodele paigaldada GPS-seade, mis hakkavad autosid jälgima.

Keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna nõunik Janika Laht ütles Geeniusele, et tõendamaks auto mainitud kilometraažist 80% läbimist Eestis peab toetuse saaja laskma autole neljaks aastaks paigaldada GPS-seadme.

Täispikk artikkel portaalis auto.geenius.ee.

22 KOMMENTAARI

j
Joel 6. august 2019, 13:57
Mõistlik lahendus. Ootan aega, millal on kõikidele autodele paigaldatud gps jälgijad, mis kontrollivad auto kiirust ja alkojoobes juhte. Seadusekuule...
(loe edasi)
s
5. august 2019, 10:26
See on maksumaksja raha ja riik peabkontrollima selle õiget kasutamist.Ostke oma raha eest ja probleemi pole.
Loe kõiki (22)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee