Eesti uudised

Liikluseksperdid on eriarvamusel, kus elektritõukerattaga sõita tohib (48)

Toimetas Katrin Rohtla, 3. august 2019, 10:50
TõukeratasFoto: Tiina Kõrtsini
Viimasel ajal populaarseks saanud elektritõukeratastele ei ole liiklusseaduses täpset definitsiooni, kuid sellest sõltub, kus nendega sõita tohib. Liiklusjurist Indrek Sirgi hinnangul on tõukeratas samas kategoorias pisimopeediga, politsei hinnangul aga jalakäija abivahend.

"Kõik sõidukid, mis liiguvad ikkagi mootori jõul, on tegelikult sõidukid, mis ei ole mitte jalakäija abivahendid, vaid neid tuleb käsitleda siis kas pisimopeedi või mopeedina," vahendab ERR-i uudisteportaal liiklusjuristi selgitust.

PPA patrullitalitluse juht Varno Rein nõustub, et elektritõukeratastel on mõningad pisimopeedidele sarnased tunnused, kuid leiab, et nendega liiklejate sõiduteele ajamine oleks ohtlik.

Väljatöötamisel on aga uus regulatsioon, mis elektritõukeratta definitsiooni ja sellega kaasnevad reeglid tulevikus täpsemalt sõnastab.

Samal teemal

1. august 2019, 19:00
HOIATUS: Helsingi politsei trahvis elektritõukeratastega sõitjaid
27. juuli 2019, 08:10
TÕSINE PROBLEEM: Marseille’s loobivad teismelised merre ülimürgiseid elektritõukerattaid
22. juuli 2019, 09:58
Peig paljastab traagilisi detaile juutuuberi surmast elektritõukerattal

48 KOMMENTAARI

n
nonoh 4. august 2019, 18:28
rõõmustame, et Tallinnas peatuvad suured kruiisilaevad,, saates lonna jalakäijatena tuhandeid turiste. Need turistid ei oska oodata kõnniteel neist ...
(loe edasi)
s
Sparta 4. august 2019, 12:54
Igaüks vaatab asja oma mätta otsast. Need, kes tahavad tõukekad ajada autoteele, pole ise tõukekaga autoteel sõitnud aga autoga ka mitte. Miks nad mui...
(loe edasi)
Loe kõiki (48)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee