Eesti uudised

VIDEO | Kes hakkab lapsi kooli vedama? Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus kavatseb lõpetada lepingud probleemse bussifirmaga (10)

Toimetas Hindrek Pärg, 2. august 2019 20:19
Foto: Teet Malsroos
Põhja-Eesti Ühistranspordi keskus kavatseb lõpetada lepingud problemaatilise bussifirma ATKOga, kes on mitmeid punkte rikkunud.  Esimesena kavatsetakse üles öelda Harku valla õpilasliinide kontraht, vahendab ERR-i uudisteportaal

"Igal lepingul on lõpetamise alused. ATKO-l õpilasliinide osas on see rikkumiste arv täis," selgitas Põhja-Eesti Ühistranpordi keskuse tegevdirektor Vello Jõgisoo "Aktuaalsele kaamerale". 

Kõige suurema rikkumisena nimetas Jõgisoo seda, et õpilasi veetakse bussidega, mis ei ole korras. Ta tõi näite reidist, mille käigus selgus, et vaid kolmandik ATKO bussidest läbis kontrolli probleemideta.

Lääne-Harju ja Ida-Harju avalike liinide lepingute võimalikku lõpetamist arutatakse Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse juhatuse järgmisel koosolekul, õpilasliinidele loodetakse leida vedaja septembri keskpaigaks, kuid pole välistatud protsessi pikenemine. 

Vaata pikemalt videost!

Samal teemal

27.07.2019
ÕL VIDEO JA GALERII | Palgatõusu nõudvad bussijuhid ähvardavad uuest aastast streikidega