ohtuleht.ee 2. august 2019 17:18
Kas oled triatloniks valmis? Küsimus ei puuduta ainult neid umbes pooltteist tuhandet spordisõpra, kes tulevad sel nädalavahetusel võistlema Ironmani tiitlile, vaid ka kõige spordikaugemaid Tallinna ja lähiümbruse elanikke. Kaasnevate liikluspiirangute tõttu võib mõni end tunda suisa koduaresti panduna, teine jääb peatusesse ootama tulemata jäävat bussi ning kolmas peab välja mõtlema, mis teed pidi küll suvilasse saab.

Tõsi, tänases lehes sportlastega kurjustajad saavad lähtuda vaid eelmise aasta kogemusest, kui raudmehed vallutasid pealinna esimest korda. Võib vaid loota, et tänavu on mullustest vigadest õpitud ja tagantjärele ei pea enam kuulma, kuidas paljusid linnaelanike muresid saanuks vältida pelgalt parema teavitusega. Näiteks on 46 000-le  võistlustrassi ääres elavale elanikule jõudnud liiklusinfo postkasti, lisaks on tänavail liiklusreguleerijad. Üldine soovitus on aga varuda sihtkohta jõudmiseks tavapärasest rohkem aega.

Miks peaksid linnaelanikud spordiüritusega kaasnevate ebamugavustega üldse nõus olema, on eriti aktuaalne küsimus pärast linnaisade vägikaikavedu Hollywoodi filmimeeskonnaga, kelle tegevusega kaasnesid samuti olulised liikluspiirangud. Kui viimased pidid tallinlastele pakkuma kultuuriprogrammi, siis seekord peab piisama raja ääres sportlastele kaasaelamisest. Aga ehk polegi see nii väike boonus võistlejate poolt siia jäetava umbes kolme miljoni euro kõrval (kui läheb nii nagu mullu) – kui suurema osa aastast kurdame hoopis autostumise ja rahva kesiste liikumisharjumuste üle, siis on sportima innustavaid üritusi vast ikkagi liiga vähe.