Eesti uudised

Kas eestlased vedasid Helsingis narkolaborit? Kahtlases korteris kärgatas plahvatus (20)

Juhan Mellik, 2. august 2019 14:39
Võimalik, et just eestlaste narkotegu põhjustas Helsingis plahvatuse. Foto on illustreeriv. Foto: Tiina Kõrtsini
Üleeile ühes Helsingi korteris toimunud kärgatuse taga võib olla äpardunud narkolabor, mida vedasid Eestiga seotud inimesed. Samas majas elava eestlase sõnul oli tal korterielanike puhul juba tükk aega kahtlus: tundub, et mehed tööl ei käi, kuid uhked autod hoolimata sellest istumise all!

Helsingis Laajasalos asuvas korteris toimus kolmapäeval plahvatus. Selle täpne põhjus on veel uurimise all – räägitakse gaasiõnnetusest – kuid samas majas elava ja Õhtulehe poole pöördunud eestlanna sõnul olid korteris elanud mehed juba ammu kahtlased. „Nad sõitsid Eesti numbrimärke kandvate uhkete BMWde ja Volvodega,“ jutustab riigisektoris töötav Maie (nimi muudetud). „Alati, kui hommikul tööle läksin, istusid nad seal rõdu peal. Ning kui õhtul tagasi tulin, oli samamoodi. Mis tööd nad tegid, ei tea.“

Maie kahtlusi toitis juba varem tema lemmikloom, tšau-tšau tõugu koer. Tõug on tuntud oma meelemürkide peale terava nina poolest ning alati pesuruumis käies loom ärritus. „Mõtlesin küll alguses, et see on sellest, et üks vanainimene tegi kogu aeg suitsu,“ ütleb Maie.

Iltalehti andmetel viidi üks korteris elanud meestest haiglasse ravile ning ametlikku versiooni toimunu kohta pole veel esitatud.

Maie pole kindel, kas kannatada saanud korteris elanud mehed olid kõik eestlased. Ühega sai küll eesti keeles suhelda, kuid temalgi olevat olnud kerge aktsent. Teine olevat natuke tõmmuma jumega.

„Nad tahtsid sõbrad olla,“ kirjeldab Maie kamba suhteid tema koeraga. Koer aga – vastupidi – haistis meeste juures kogu aeg midagi vastumeelset.

Iga kord, kui naine käis prügi viimas, nägi ta 30ndates – 40ndates eluaastates mehi rõdu peal aega surnuks löömas. See süvendas kahtlusi ja kuigi naine ei taha enne ametlikke uurimistulemusi kedagi süüdistada, on skepsis tema suur. „Ütleksin, et nad olid filigraansed pätid,“ lausub ta kahtlusaluste kohta.

Ühtlasi loodab Maie, et juhtunu ajendab inimesi rohkem lahtiste silmadega ringi käima.

Sündmuskoht kaardil: