Eesti uudised

POODIDE NÕKSUD: kuidas meelitada eestlasi kilekottidest loobuma (15)

Kristofer Seema, 8. august 2019, 16:14
MILLESSE PAKKIDA? Paljud poed kasutavad erinevaid nippe, et klient valiks kilekoti asemel loodussõbralikuma pakendi.Foto: Stanislav Moškov

Eesti kauplused ei tohi enam õhukesi kilekotte laias kaares tasuta jagada. Õhtuleht uuris Rimilt, Maximalt, Prismalt, Coopilt ja Selverilt, kuidas nad püüavad vähendada kilekottide kasutamist ja kui edukalt on see õnnestunud.  

2019. aasta algusest jõustunud pakendiseaduse kohaselt ei tohi poed enam tasuta õhukesi kilekotte jagada, välja arvatud puu- ja juurviljade pakendamiseks. Paljud Eesti poeketid on läbi viinud mitmeid muudatusi kilekottide tarbimise vähendamiseks, näiteks tõstnud nende hinda või pakkunud välja muust materjalist kotte. Millised meetodid on olnud kõige tõhusamad? 

Tõsisem arutelu kilekottide kasutamise piiramise üle algas Eestis 2015. aastal, ent reaalsete sammudeni on läinud aega. Suurtest poekettidest oli Rimi üks esimesi, kes muutis õhukesed kilekotid tasuliseks ka puu- ja juurviljaletis. Lisaks õhukeste kilekottide tasustamisele kergitas poekett suurte ostukottide hinda kuni 25 sendini.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee