Eesti uudised

Ametiühingud: riik ei tohiks Eesti Postist dividende välja võtta (5)

Toimetas Marvel Riik, 2. august 2019 12:34
Foto: Teet Malsroos
Praegusel kujul ei ole Eesti Posti tegevus jätkusuutlik, leiavad ametiühingud. Miks nii?

Eesti side- ja teenindustöötajate ametiühingute liit ja Eesti transpordi- ja teetöötajate ametiühing on valitsusliikmetele saatnud kirja sooviga arutada Eesti Posti olukorda ja tulevikku. „Ametiühingud ei anna hinnangut juhtimiskvaliteedi või otsuste õigsuse üle, vaid juhivad riigi kui omaniku tähelepanu, et postiteenuse kvaliteet on väga suures osas seotud töötajate motiveeritusega,“ märgitakse kirjas.

Samal teemal

Ametiühingud toovad kirjas pea-, rahandus- ning väliskaubanduse ja IT-ministrile välja, et ei ole õiglane nõuda riigi omandis olevalt ettevõttelt dividende.

„Suurem osa töötajatest saavad vabariigi miinimumilähedast töötasu ning universaalse postiteenuse osutamine teenib aastast-aastasse kahjumit,“ kirjutavad ametiühingud. „Töötajad tunnetavad otseselt, et dividendide maksmine toimub nende töötasude arvelt. /…/ Ametiühingud ei anna hinnangut juhtimiskvaliteedi või otsuste õigsuse üle, vaid juhivad riigi kui omaniku tähelepanu, et postiteenuse kvaliteet on väga suures osas seotud töötajate motiveeritusega.“

Ametiühingud soovivad, et riik kui aktsiaseltsi omanik toetaks postiteenuse säilimist ja kaasajastaks kiiremas korras postiseadust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee