Eesti uudised

Õlletootjad: müük Eesti põhjapiiril on kasvanud kaks korda (11)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 2. august 2019 10:56
Foto: Martin Ahven
2019. juulikuu Eesti õlletootjate müüginumbrid: müük põhjapiiril on kasvanud võrreldes möödunud aastaga 120 protsenti ehk 2,2 korda. Kogu Eestisse (sisemaa kauplused pluss põhjapiir) müüdi ligi 45 protsenti  rohkem õlut kui möödunud aasta juulis ning siidri ja muu lahja alkoholi müük kasvas 37 protsenti.

Õlletootjate käesoleva aasta juulikuu müüginumbrid näitavad, et Eesti turg on pärast aktsiisilangetust kiirelt taastumas. Müügitulemustest nähtub, et 2019. aasta juulis müüsid Õlleliidu liikmed Eestisse ligi 10 miljonit liitrit õlut. Eelmise aasta juulis müüdi 6,9 miljonit liitrit õlut, seega kasv on 45 protsenti.

Märkimisväärne on  sealjuures müügimahtude tõus Eesti põhjapiiril, kus eelmise aasta juuliga võrreldes on tõus 2,2 kordne.

“Tänu aktsiiside langetusele on tõusnud juba esimesel kuul peale maksulangetust Eestis maksustatavate liitrite maht lahja alkoholi puhul kokku 43%. See kinnitab vähemalt lahja alkoholi sektoris aktsiisi langetamise positiivset mõju. Ja seda olenemata sellest, et 2018. aasta juuli oli erakordselt soe puhkusekuu,“  kommenteeris müügitulemusi Õlletootjate Liidu tegevjuht Peeter Võrk.

"Eestis kasvava müügi pealt ei saa teha järeldust, et eestlased on alkoholi rohkem tarbima hakanud. Nagu öeldud on väga suur mõju põhjapiirilt ning suur mõju ka erinevatest piirkondadest Eestis, kus hinnalangetus on kaotanud rahalise motivatsiooni tuua tooteid sisse Läti piirilt" lisas Võrk.

„Ehkki maksulaekumiste osas on vara järeldusi veel teha, siis oleme veendnunud, et aktsiiside langetused on riigieelarvele selgelt positiivse mõjuga. Seega on endiselt õige, et piirikaubanduse põhjuseks on puhtalt majanduslikud argumendid,” ütles Võrk.  

Õlleliidu liikmete käibe osakaal Eesti turul on üle 90 protsenti.

Eesti Õlletootjate Liit on alkoholitootjate katusorganisatsioon, kes esindab Eesti suurimaid õlle- ja muu lahja alkoholi tootjaid. Liit on eesti Toiduainetetööstuse Liidu liige ja teeb koostööd ministeeriumite ning tervise edendamisega tegelevate organisatsioonidega. Müügistatistika on kogutud liikmesorganisatsioonidelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee