Eesti uudised

Kaitseuuringute keskuse juht seostest Ukraina paremäärmuslastega: sattusime ühele pildile halbade asjaolude tõttu (38)

Greete Kõrvits, Viljar Voog, 2. august 2019 13:54
Ukrainas toimunud suvekool. C14 juht Jevhen Karas seisab vasakult teisena, Dmitri Teperik on esireas vasakult esimene kükitaja.Foto: Resilience League'i Facebook

Rahvusvaheline kaitseuuringute keskus (RKK), mis muuhulgas veab üle maailma tuntud Lennart Meri Konverentsi, laenas 2018. aastal oma nime ja nägu Ukrainas toimunud suvekoolile. Ühel hetkel haaras seal kogu tähelepanu endale kohalik äärmuslane Jevhen Karas. Sama kordub ilmselt ka tänavu, prognoosib uuriva ajakirjandusega tegelev portaal Bellingcat. Eestis tegutseva RKK tegevjuhti Dmitri Teperiku võtab kogu teema sügavalt ohkama.

2018. aasta 20. aprilli õhtul jooksevad roma rahvusest mehed, naised ja lapsed Kiievi agulis elu eest. Neid ajab taga kivide ja pisargaasiga varustatud seltskond, kes kuulub paremäärmuslikku rühmitusse C14. Mõned mehed jäädvustavad tagaajamise mobiiltelefonile, et seda hiljem sotsiaalmeedias võidukalt jagada.

Vaid neli kuud hiljem osaleb rühmituse liider Jevhen Karas RKK suvisel üritusel. Seal osaleb Ukrainast veel ka Haridusassamblee (Освітня Асамблея), C14-ga lähedalt seotud organisatsioon, kes saab Ukraina valitsuselt toetust rahvuslik-patriootlike haridusprojektide korraldamiseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.05.2019
Jüri Luik Lennart Meri konverentsil: Venemaa sihtmärk on Lääne ühtsus
18.01.2019
Eksperdid EKRE meediaoperatsioonist: ülestunnistus võib olla märk, et ka teised tegelevad sellega
08.06.2018
MUST NIMEKIRI: millised Eesti kodanikud ei pääse enam üle Venemaa piiri

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee