Eesti uudised

Saare- ja Läänemaalt leiti seakatkuga nakatunud metssigu (10)

Toimetas Marvel Riik, 1. august 2019 17:37
Kütitud metssiga.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Surmava viirushaiguse tuvastas veterinaar- ja toiduamet 22. juulil ühelt Saaremaa Nasva külast kütitud metssealt ja 24. juulil ühelt Läänemaa Aulepa külas kütitud metssealt.

Mai lõpus teatas maaeluministeeriumi pressiteatega, et Eestis väheneb seakatku nakatunud metssigade arv järk-järgult. „Sigade Aafrika katku (SAK) positiivsete metssigade arv on olnud sellel aastal alla kolme protsendi uuritud metssigadest,“ teatas ministeerium pressiteates. „Kui 2016. aastal oli SAK positiivseid metssigu 1568 ja 2017. aastal 866, siis mullu oli neid 284. Selle aasta 15. mai seisuga on uuritud 2256 metssiga, nende hulgas on olnud 51 SAK positiivset.

Ülevaade SAKist:

  • Üle Eesti kehtib sigade väljas pidamise keeld. Taudistunud aladel peab farmiomanik välistama metssigade ligipääsu kodusigadele ning kõigile vahenditele ja materjalidele, mis võivad sigadega kokku puutuda. Jahil käinud inimene ei tohi minna loomapidaja ettevõttesse ega vähemalt 48 tunni jooksul pärast jahti sigadega kokku puutuda.
  • Inimestele SAK ohtu ei kujuta, kuid inimesed võivad viirust edasi kanda. Iga loomapidaja peab järgima kehtestatud bioohutuse nõudeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.
  • Sealiha söömine on ohutu. Kogu Eestis turul olev liha on veterinaar- ja toiduameti järelevalve all ja kontrollitud.
  • SAK puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA infotelefonil 605 4750.

Samal teemal

20.09.2019
Eesti sigalad pole kaks aastat katku näinud