Ilm ja loodus

GALERII | SIBER PÕLEB: tulekahjud hävitavad kümneid tuhandeid ruutkilomeetreid loodust (52)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. august 2019, 19:02
Satelliitfoto Venemaal möllavatest tulekahjudest.Foto: EPA/Scanpix
Siberi metsatulekahjud lõõmavad 1. augusti seisuga enam kui 30 000 ruutkilomeetril ning tuli levib aina edasi. Mõned keskkonnaaktivistid süüdistavad Vene valitsust tegevusetuses ja hoolimatuses.

Päevi lõõmanud tulekahjudele pakub lähipäevil loodetavasti leevendust vihm, kuid paraku ei prognoosi ilmajaamad, et seda tuleks piisavalt, et metsapõlengud täielikult kustutada, vahendab TASS.

Tuletõrjujad ja metsamehed võitlevad leekidega.Foto: EPA/Scanpix

Sajad Siberi ja Ida-Venemaa linnad ja külad on mattunud suitsupilvedesse, nende seas Novosibirsk, Krasnojarsk ja Tšita. Mitmes rajoonis kuulutas kohalik valitsus välja eriolukorra. Tšita linna Taga-Baikalis külastas isiklikult ka peaminister Dmitri Medvedjev. Suitsu lämbuvas linnas kutsus Medvedjev päästjaid üles kasutama kõiki võimalikke ressursse.

Tossupilve mattunud Ulan-Ude linnFoto: TASS/Scanpix

Vene päästeteenistus jagab heroilisi pilte meestest, kes metsa kuidagigi päästa üritavad, isegi langevarjurid on kustutustöödesse kaasatud. Vene keskkonnaaktivistid aga leiavad, et valitsus ei suvatsegi Siberi loodust päästa ning laseb metsadel rahumeeli maha põleda, kuna kustutamine oleks liiga kulukas. Washington Post kirjutab, et mõnikümmend meeleavaldajat kogunes neljapäeval ka keskkonnaministeeriumi hoone ette meelt avaldama.

Vene õhupäästeteenistuse jagatud foto uljast langevarjurist, kes metsa kustutama langebFoto: EPA/Scanpix

Samal teemal

31. juuli 2019, 16:00
Venemaal Siberis lõõmavad metsatulekahjud Belgia suurusel alal

52 KOMMENTAARI

p
13. august 2019, 03:10
Pauluse kiri galaatlastele 6:7 Ärge eksige: Jumal ei lase ennast pilgata, sest mida inimene iganes külvab, seda ta ka lõikab. 8 Kes oma lihalikule lo...
(loe edasi)
j
jälle 8. august 2019, 17:21
üks kiun kui venemaal põleb, kui pool euroopat on tules pole mingit kobinat.Euroopas pooled tulekahjud pagulaste süüdatud selleks ka kõik vaiksed on .
Loe kõiki (52)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee